Problem z instalacją SP2 dla XP

Ściągnołem sobi Sp2 bo prze automatychne instalacje ściąneło mi 37% i sie tak zatrzymało na 3 dni, więc zrezygnowałem i śiągnołem go normalnie. Teraz gdy chcę uruchomić instalkę wyskakuje mi komunikat że mam za mało miejsca na dysku żeby wyodębnić pliki. Poświęciłem już kilka ważnych żeczy i odistalowałem parę programów i mam już 1 GB wolnego miejsca i dalej to samo! !!

Aby wyodrębnić pliki w sp2 potrzeba 327 mb. Ale problem jest w tym że on przy instalacji tworzy punkty przywracania itd i to zapewne potrzebuje bardzo dużo miejsca. :smiley:

A jeśli mam wyłączone przywracanie systemu ??

Przenieś plik stronicowania na inną partycje to zaoszczędzisz kilka MB

Powiecie że kraczę jak czarna wrona, ale ja wczoraj podobno “pomyslnie” zainstalowałem SP2 na swoim komputerze i zaczeła sie dopiero wtedy “jazda”.Pecet po zainstalowaniu “pomyslnym” SP2 , gdzie wszystkie programy zgodnie z zaleceniem pozamykałem, nawet dla bezpieczeństwa odinstalowałem BootSkin bo podobno z SP2 nie chodzi, wtedy przy wolnym miejscu na dysku 2Gb sp wymusił restart i to jest ok, ale system uruchamiał się 10 minut tylko do tapety , potem twierdził że procedura “jakaś” została niespodziewanie zamknieta i kolejny 10 minutowy restart…Wsystemie awaryjnym wyłączyłem wszystko z autostartu oprócz smieci systemowych i dalej było to samo. W awaryjnym chciałem odinstalowac sp2 - wymusił restart bez deinstalacji z z tekstem że przecież system nie bedzie chroniony i ani sie waż…restart.przywracanie systemu zapomnij - restart.

Skończyło się dzisiejszej nocy na odtworzeniu całej partycji z kopii ghost.Bogu podziekować , że trzy dni temu zrobiłem taką uaktualnioną kopie bo dziś bym siedział i wgrywał wszystko na nowo.Zatem to tylko moja opinia : Gratuluje pomysłu i nie poloecam…

To nie ma znaczenia. Ja też miałem wyłączone a Sp2 zrobiło punkt przywracania i po instalacji miałem właczoną tą funkcje. :smiley:

Z tego co pamietam przy instalacji SP2 pliki sa wyodrebniane na drugiej partycji tzn na innej niz systemowa i na twoim miejscu zrobil bym miejsce wlasnie na tej 2 partycji :slight_smile: Powodzenia !!

SP2 dla winXP to Lipa. GuliweR ma racje :slight_smile: Spotkałem sie już wielokrotnie z takimi opiniami ze po instalacji SP2 cały system pada i tylko format c:/ pozostaje 8) Wystarczy poczytać troche na temat tej “Łaty” i odrazu widać ze mineli sie z celem przy tweorzeniu tego badziewia :stuck_out_tongue: . Juz sam fakt niewspułgrania SP2 z takimi progsami jak AutoCad wydaje sie podejrzany. Ale to tylko moje zdanie :slight_smile:

P.s

Przed instalacja SP Radze poczytać o zgodnosci z oprogramowaniem.

Sorrrki za Błędy … :stuck_out_tongue:

Przesadzasz Spigi :? Takie rzeczy nie robi się bez kozery i po to aby namieszać ludzią w komputerach. W końcu dla Billa jest interesem poprawność działania takiej łatki :roll:

No niestety jeszcze nie wiem czy działa ponieważ moja inteligentna siostra usuneła mi instalkę Sp2 którą ściągałem przez 2 dni :evil:

Niestety kolega tomek_tom nie ma do konca racji. Pliki są wyodrębniane na dysk c domyślnie, ale jest możliwość zmiany tej lokalizacji. :smiley:

Czytając inne Fora nasuwa się takie stwierdzenie:

SP2 najlepiej instalować po formacie z czystym systemem, praktycznie brak problemów.

Jeśli już instalujemy na gotowym systemie to warto zrobić scan dobrym antywirusem całego kompa, zrobić scan poleceniem chkdsk /f, wyrzucić z komputera stare SP2, nieużywane programy i śmieci, programy działające w tle, w msconfig odptaszyć niepotrzebne programy które ładują się przy starcie kompa,sprawdzić sprzęt i kompa np Prime95 czy nie ma problemów, wgrać najnowsze sterowniki i programy i będzie mniej problemów.

Tyż racja lazikar - pozdrawiam

Najlepiej to zinegrować sobie windowsa z sp2 i wtedy zainstalować na czystą partycje. :smiley:

m@rcin… przestań proszę łamać regulamin. Widac gołym okiem że go nie czytałeś. Polecam lekturkę.

Post Kosz. :evil:

http://forum.dobreprogramy.pl/rules.php

Niektórzy mówią, że SP2 im zepsuło kompa i odradzają tą poprawkę. To jest wiadome, że nie każdemu będzie dobrze chodziło. Niektórym się zepsuje komp po instalacji, a innym (tak jak mi) będzie chodził idealnie. Niektórzy już się zrazili co do instalacji SP2, co jest jednak błędem. Jeśli komuś się zepsuł komp przez to, to radziłbym zrobić format c:, zintegrować SP2 z instalką Windy XP i wgrać. Wtedy powinno wszystko być good.

Pozdrawiam :wink:

ta lazikar ja sobie walnie zintegrowalem sp2 problem potem w tym ze z legalnego windowsa zrobil sie nielegalny i klucz mi woogulew niechaciał wejsc podczas insatlki, wiec zostawilem go na osobnej płytce

Skontaktuj się z obsługą techniczną Microsoft. :slight_smile:

watpisz w moją legalność Lazikar :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: ??

A to niby czemu tak sądzisz???

Masz się skontaktować aby rozwiązać problem z instalacją SP2. Należy ci się taka pomoc. :smiley: