Verifying DMI pool data

Witam,

Robiłem ostatnio pewne zabiegi przy komputerze. Wskutek przepięcia został uszkodzony twardy dysk. Kupiłem nowy dysk, na którym zainstalowany został czysty system (Win ME). Po skopiowaniu tego, co było możliwe, usunąłem (wymontowałem) stary dysk.

I teraz tak: przed usunięciem tego dysku (gdy miałem dwa ‘twardziele’) system uruchamiał się b. szybko. Natomiast teraz zatrzymuje się na jakieś 15 sek. na etapie jak w temacie posta. Z tego co wyszukałem na ‘guglach’, zawieszanie się systemu na tym etapie oznacza z reguły problemy ze sprzętem. No w moim przypadku system nie wiesza się totalnie, niemniej jednak idąc tą drogą wszystko wskazywałoby na ten nowy dysk. Jednak trudno mi w to jakoś uwierzyć: on (dysk) jest nowiutki + jak wymontowałem stary dysk wszystko robiłem b. ostrożnie (tak że nie sądzę, aby się np. poluzowała wtyczka od taśmy sygnałowej).

Co to może być? Proszę o sugestie.

Wylacz w Biosie ‘Reset Configuration Date’

Dzięki za odpowiedź.

Ta funkcja (Reset Configuration Data) jest wyłączona (Disabled). Jeżeli chodziło Ci o to, żeby ją uaktywnić, to nie ukrywam, że trochę się boję tego robić. Przepraszam, ale wolałbym uzyskać jeszcze potwierdzenie ze strony innej osoby (lub osób).

Poza tym sprawdziłem stację dyskietek (tzn. czy działa - czy się nie obluzowała podczas usuwania starego dysku). No i działa. Zauważyłem jedynie, że ta taśma sygnałowa jest w 3-ch miejscach przecięta (wzdłuż zwojów) przed wtyczką do stacji dyskietek. Nie wiem czy to wada zainstalowanego zasilacza, czy zawsze tak to jest, żeby łatwiej było w tamtym miejscu upchać taśmę…

Co do innych spostrzeżeń, to w momencie występowania napisu ‘verifying DMI pool data’ system nie stoi; dioda od dysku świeci się dość intenstywnie (oczywiście nie cały czas).

Co zrozumiałe, chcę doprowadzić komputer do stanu jak przed awarią (przepięciem). A tak sobie myślę, że ze względu na postawienie czystego systemu na nowym dysku twardym może chodzić lepiej niż wcześniej. Dlatego b. proszę o pomoc.

I tak ma być.

Co do dysku - podejrzewam że źle podpięty lub ustawiony.

Nowy dysk - zworka na nim ustawiona na Master - opis na dysku (co to za dysk).

Do komputera dysk podpięty na I kanale IDE na ostatniej wtyczce taśmy - dobrze by było zastosować nową taśmę 80 żyłową,dobrze podepnij taśmę - najlepiej dysk sam na taśmie.

W biosie bootowanie jako pierwsze ustaw z dysku systemowego C:,HDD-0,inne i zapisz bios Save.

Pomoc książka do płyty głównej.

Może się przydać:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Dzięki JNJN. Co prawda udzielam się na tym forum dość krótko, ale zdążyłem już doświadczyć, że można na Ciebie liczyć!

Bootowanie jest (i było) ustawione tak jak piszesz. Co do podpięcia dysku, to jeszcze sprawdzę i dam znać.

Tymczasem dalej drążę temat :smiley:

W ‘Informacjach o systemie’ natrafiłem na informacje, które być może wniosą coś do sprawy. I tak:

Ponadto, mam wrażenie, że po tym przepięciu padł mi stary modem wewnętrzny Zoltrix (PPP), z którego już nie korzystam. Albo sterowniki do niego. W ‘Menedżerze urządzeń’ ten modem nie jest wykazany wśród składników hardware; jest natomiast pozycja ‘Nieobsługiwane urządzenie’ z żółtym znakiem zapytania.

Pozdrawiam

Modem odłącz jak nie używasz i odinstaluj oprogramowanie i stery z systemu.

Odłącz kompa od zasilania 230V i wyjmij baterię na 30 minut,włóż i ustaw bios,wyłącz zbędne porty i urządzenia w biosie na disabled i zapisz bios Save.