Podział partycji programem Partition Magic. Proszę o pomoc

Witam! Przyszedł mi dzisiaj Linux Ubuntu. I mam problem, ponieważ mam 2 partycje, jedną 10GB z systemem Win Xp (NTFS), drugą 20GB z danymi (NTFS) i chcę z tych 20GB zrobić 5GB na partycję z systemem plików pod Linux’a. Ściągnąłem sobie Partition Magic (PL). I dalej w tym programie niewiem w jaki sposób podzielić tą partycję 20GB, żeby było 5GB dla Linux’a. Prosiłbym o instrukcję krok po kroku, a dalej sobie poradzę.

P.S. Czy jak rozdziele tym programem tą partycję z 20GB (NTFS) na 5GB pod Linux’a to czy stracę dane z tej partycji co teraz jest 20GB, a później będzie 15GB, bo 5GB pójdzie pod system plików pod Linux’a.

Skąd ściągłeś ten program?

W wersji trial nie ma mozliwości dokonywania zmian więc na nic Ci ten program.

Ściągnij program partition logic.

Program ściągnąłem z vortalu Dobreprogramy, a spolszczenie ze strony CVR.

Ale przecież w Partition Magic jest opcja gdy się zaznaczy partycję PPM zmień rozmiar/przenieś, to chyba do tego jest, co?

Tak neon ale w pełnej wersji za którą się płaci.

Wersja testowa to tak jakby interaktywna demonstracja która nie wprowadzi Ci żadnych zmian na dysku :wink:

Aha dzięki aju. A wytłumacz mi aju jak korzystać z tego programu Partition Logic, żeby uzyskać efekt taki jak napisałem w pierwszym poście.

Aju masz jakis program z ********?! Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?!

Kolejne dziecko neostrady…

Złączono Posta : 28.08.2006 (Pon) 22:35

A co do Twojego pytania to klikasz prawym na partycje -> zmien rozmiar przenieś ustaw soebie 5 giga wolnego miejsca przed i ok

potem zastosuj… zostanie Ci wolne miejsce na dysku (kolor szary) i prawym utworz -> i tam w opcjach wybierasz na system plikow linux…

i znowu ok i zastosuj :wink:

Radzę uważać, co piszesz :evil: