Pytanie do posiadaczy Logitecha X-530

Mam te głośniki juz od kilku miesiacy i powiem ze wszystko z nimi jest dobrze, pod warunkiem ze leci z nich muzyka(chociaz w niektorych kawalkach slychac lekkie trzaski) lub gdy są całkiem wylaczone.

Mój problem polega na tym, ze głośniki strasznie trzeszczą/pierdzą podczas przewijania stron,otwierania okien i innych czynnosci. Po prostu tak jakby slychac z nich jak mysli komputer :evil: :evil: Z jednej strony sie juz do tego przyzwyczailem ,z drugiej troche irytujace jest wieczne schylanie sie do głośnika (lepiej wlaczyc muzyke,ale nie zawsze mam na to ochote).

Drugi problem polega na tym ,ze prawie za kazdym jak ktoś zapala gdzieś światło, bądź jest inna zmiana napiecia, to slychac glosny trzask z glosnikow :evil: :evil: (nawet jak sa wyciszone).

Pytam was czy tez macie takie problemy ,a jesli tak to czy tez tak was to denerwuje ? Jednak jesli nie macie ,to moze wiecie co z tym fantem zrobic ? Wystarczy cos przestawic czy na reklamacje? Nie znam sie na tych sprawach ,wiec prosze o pomoc. :frowning:

Tak poprostu jest w tych głóśnikach z tego co czytałem w komentarzach o nich prawie każdy ma te trzaski poczytaj komentarze

http://www.merlin.com.pl/frontend/towar/390138

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=14511

http://www.community.tomshardware.pl/co … &fpart=all

Najwyraźniej wada wrodzona, miałem je kiedyś kupić ale to mnie zniechęciło :mrgreen:

Radyjko mnie nie denerwuje wsytarczy lekko podglosnic i problem znika.Trzaski w dzien zabardzo mi nie przeszkadzaja ,gorzej jest w nocy jak zostawie komputer wlaczony i poloze sie spac to czasmi te trzaski w glosnikach potrafiom mnie obudzic a ,ze mieszkam w bloku to slychac ten trzask nawet jak sasiad zapala swiatlo.

Podpinam się pod to pytanie, zastanawiam się właśnie nad kupnem tych głośników lub Creative T6060. Przyznam że te trzaski oraz radyjko troche mnie odstraszają. Za taką cene coś takiego niema prawa bytu, to niesą jakieś głośniki Manty czy Easy Tech, więc troche mnie to zastanawia, dlaczego taka firma, wypuszcza na rynek takie coś? Jest jakiś sposób na obejście tego, może zrobić jakieś ekranowanie na kablach, subwooferze?

radyjka nie masz co sie obawiac bo slychac je tylko gdy muzyka nie leci i glosniki sa ustawione najciszej jednak trzaski jak juz wspomnialem w nocy potrafiom uprzykszyc zycie jednak w dzien nie zwracam na to uwagi a glosniki rehabilitują sie cudownym dzwiekiem z subowera.

Noto mam teraz problem, w nocy slucham radia lub oglądam tvsat na kompie, więc te trzaski mogą być WIELKIM problemem. Coś mi się zdaje że jednak wezme te Creativy, słyszałem jak grają i było całkiem przyzwoicie.

Jedyne wada głośników Logitecha.

Charakterystyczny trzask spowodowany jest zmianą napięcia (ktoś np. włacza światło w łazience) a radyjko to norma.

A tak to głośniki nie mają wad :wink:

Radyjko to małe piwo myśle że dało by sie z tym żyć ale

to już przesada ze strony Logitech. Jedynie co mi pozostaje to dogadać się ze sprzedawcą że w razie co to wymienie je na creativy 6060. Tylko że w nich ponoć pilot często szwankuje.

dokladnie :confused: . Te radyjko to wcale nie norma ,bo nie kazdy je ma(np. ja zadnego ruskiego nie slyszalem), jednak od odglosow pracy komputera mozna zwariować,więc nie polecam tych głośników osobom, które tylko sporadycznie słuchają muzyki lub ogladaja filmiki na youtube itp.

Ja nie wiem na co Wy tak narzekacie.

To chyba raczej wina karty dźwiękowej lub wadliwych głośników ( i takie się zdarzają.)

Miałem na porzyczeniu X-530 przez miesiąc (kumpel potrzebował 2.1 na wycieczke i się zamieniliśmy) i nie było z nimi problemów.

Czasem było słychać drobny trzask podczas włączania światła ale nic więcej.

Ja bym oddal je na gwarancję i poprosił o ich wymianę.

a jeśli słysze taki trzask podczas pracy pralki to co mam zrobić? Gwarancji nie mam.

Pokombinować z gniazdkami. Aby pralka nie pobierała prądu z tego samego kabla na tym piętrze co głośniki.

U mnie poskutkowało :slight_smile:

Albo inaczej nie włączać pralki podczas słuchania muzyki ;]

Wytłumacz to mojej rodzicielce. Duże piwo stawiam :wink: Tymbardziej że ona nie lubi “mojej muzyki” :frowning:

kombinowałem i nic. :confused: A pralka nie pobiera prąd z tej samej lini.

Witam. ja mam jakieś małe głośniki (takie zgredy) i jak przewijam rolką w myszce to mi trzeszczą, ale jak biorę włączam sndvol32 i wyciszam odtwarzacz CD to już nie trzeszczą mi. Spróbujcie i wy.

PS.

Przymierzam się do zakupu głośników, mam do wyboru logitech x-530 albo Z-3e. Ja wziąłbym te 2.1 ale nie wiem jak przekonać brata. Jak przeczytałem wasze komentarze o tych głośnikach to mnie zatkało. Jeżeli mam tylko zintegrowaną kartę dźwiękową to jaka by była jakość dźwięku na głośnikach 5.1? Jakbym kupił kartę dźwiękową (jakiegoś sound blastera Live) to spodziewałbym się dużo lepszej jakości?