Jak często formatujecie komputer?

Ja to robie różnie ale średnio co 3, 4 miesiące. Komputer mam niecałe 1,5 roku a formatek było na pewno więcej niż 5 :slight_smile: ale najdłużej bez formatki było niecałe 9 miesięcy :slight_smile:

Po dziś dzień nic sie nie zmieniło ;]

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … =format%2A

Ale mnie nie interesuje odnośnie kiedy ostatnio ale jak często :] (to odnośnie linku)

I pytanko: co robisz, bo ja też sie staram trzyamć system w ryzach, żeby tak długo system działał bez zarzutów??? Poza tym słyszałem opinię, i trochę jjest w tym prawdy, że powinno sie formatować co jakis czas dla żywotności systemu (czytaj: świeżości).Co o tym sądzicie???

średnio raz na dwa lata :smiley:

ale nie dlatego, że system sprawia mi problemy lecz co dwa lata wymieniam płyte główną, procesor - wtedy też przy okazji stawiam zawsze nowy system :slight_smile:

No to jak często ja formatuje już wiesz ;]

Generalnie (lub też nie) nic wiecej niż to co napisałem w sprawdzonych poradach na temat optymalizacji xp (chodzi mi o mój poradnik nie innych) :smiley:

Komputera jeszcze nie formatowałem, tylko dysk twardy :stuck_out_tongue: No ja raz na kilka miesięcy.

Ja nigdy nieformatowałem ani starego (2001-2006) ani nowego (05.06-XXX).

Mój rekord bez formata to rok :mrgreen: , obecny system mam od czerwca. Pamiętam że jak miałem nowego kompa jakieś 3-4 lata temu to formata robiłem co miesiac :smiley:

Nie czepiać sie szczegółów ;]

Jak sie rozsypie ;] Raz na pół roku albo rzadziej ;]

Średnio raz na rok - dwa lata, tylko ostatnio miałem pamięc sypniętą i były wieczne problemy z systemem, ale po wymianie pamięci jest już OK od 6 miesięcy :stuck_out_tongue:

był okres że format był nawet kilka razy w tygodniu i w tedy był shock :x teraz bez formata chodzi jakies 10 miesięcy

Jak się sypnie to formatuje. A teraz system trzyma prawie rok i oby jak najdłużej.

ja podobnie, tylko wtedy kiedy się coś zwali, bez powodu nie formatuje :]

Raz na ok. 3 miesiące.

btw. zakładałem podobny temat kiedyś:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … ght=rekord

:stuck_out_tongue:

Jeśli nie ma problemów to wcale.

Ja to robię nieregularnie.

Kiedyś praktycznie co pół roku…

Mój redkord to 4 formaty w 2 dni - i to ten sam HDD 8) :lol:

Ja mam peceta nieformatowanego od ponad dwóch lat i chodzi bardzo dobrze. Trzeba poprostu o system dbać bo jest nefralgiczną częścią naszego komputera. Laptopa formatuje średnio co miesiac - ot tak, z nudów :stuck_out_tongue:

hmmm raz na 2 miesiące formata robie…

ja mialeem rekord 2 lata… pod koniec tak komp mulil ze szok… wlaczal sie 3min, nagrywal DVD 40min(wczesniej 8min)… :x