Czym można otworzyń plik x 264?

Witam!

czy ktoś wie czym można otwierać pliki x 264?

pozdrawiam

Playerem filmów po zainstalowaniu kodeka x264.

Do ściągnięcia tutaj:

http://www.programs.pl/program,568.html

no a ja mam inny problem z x264…

mianowicie zainstalowałem kodek i jak próbuję odtworzyć film to player sie wyłącza, explorator windowsa sie wyłącza i automatycznie sam się włacza i wyskakuje okienko czy wysłać raport. PomocY :frowning:

Kamil0 zrób tak: Odinstaluj wszystkie kodeki, a następnie przeczyść rejestr Regcleanerem lub

jv16 PowerTools.

Po tych czynnościach zainstaluj K-Lite Codec Pack 2.76 FULL, który zawiera w sobie kodek x264.

Można skorzystać z K-Lite albo… zainstalować tylko te filtry których brakuje czyli: Haali Media Splitter oraz CoreAVC/CoreAAC (zawarte w QuickTime Alternative) lub FFDShow z (włączoną obsługą H264/AAC). :wink:

(Sam kodek x264 do odtwarzania nie wystarczy - zresztą w ogóle nie ma potrzeby go instalować, chyba że chcemy kompresować wideo do H264)

(Inna sprawa, że można po prostu skorzystać z odtwarzaczy VLC media player albo Mplayer - bez instalacji dodatkowych filtrów/kodeków)

Ja osobiście nie jestem zwolennikiem takich packów.

Po zainstalowaniu K-Lite na system po formacie, niektóre filmy były zielone, a pliki mov i wmv wcale się nie odtwarzały. Moje założenie jest takie, że nie ma potrzeby instalowania wszystkich kodeków, jakie istnieją, spakowanych w jedną instalke. Wystarczą te najpotrzebniejsze, np. DivX, Xvid, ffdshow, ac3 filter. Niektórzy nawet instalują sam ffdshow i mówią, że wszystko pięknie działa.

przemo198515 dzięki wielkie działa :slight_smile: