Przlozylem dysk i nie mam praw :(

przyniolslem do nowej pracy swoj dysk z danymi, zalozylem sobie profil na nowym kompie, taki sam user identyczny pass, podpialem go jako secondary master, tak samo jak poprzednio.

W menadzerze urzadzen dodalem ten dysk, widac go jako:\

dysk1\ dynamiczny\online\zdrowy - ale niestety jak probuje wejsc to dostaje blad :

dysk nie jest dostepny, odmowa dostepu :frowning:

mam prawa admina, poza tym probowalem jak administrator i tez nic

poradzcie

Wydaje mi sie, ze mogles cos pokielbasic z podlaczeniem fizycznym dysku, sprawdz wszystkie zworki jeszcze raz, bo podejrzewam, ze podpiales go do innego kompa, i moze cos jednak sie w nich rozni…

Jesli palnalem glupote, to SORKI :?

dysk podpialem na wszystkie mozliwe sposoby - czyli 3 :D, nadal nic, zminilem litere dysku nadal nic, wskazowka moze byc to, ze jak podgladam zaejtosc to pokazuje 100%, natomiast menadzer urzadzen pokazuje 4% wolnego, co sie zgadzda ze stanem faktycznym, aha jest jeszcze info o tym,ze uklda dysku jest prosty co kolwiek mialo by to znaczyc?

Kolejna moze glupkowata rada… wez ten dysk podlacz pod cd-rom tego komputera, na ktorym nie chce on dzialac :?

Moze cos da, moze tamta tasma jest kopnieta, wez podlacz go jako slave a dysk z tamtego kompa, ktory jest w pracy podlacz jako master, i zobacz efekty :slight_smile:

Obawim sie ze mi poprostu wywylilo partycje, winda nie rozpoznaje systemu plikow musze chyba uzyc jakiegos recovery

No to ja bym sie upewnil, czy jest ta partycja odczytywana na Twoim komputerze, jesli nie to tutaj masz darmowy File Recovery.

Wersja trial Data Recovery

Ale zobacz czy nie ma jej na 100% :slight_smile:

uzylem stellar phoenix’a znalazl cala mase plikow, tylko ciekawe czy uda mu sie je zapiasc , ponad 70 GB danych

Mam dla Ciebie jeszcze jedną banalną radę - sprawdź pozycję “zworki”. Może nie powinna być ustawiona w pozycji “master” lecz “CS” jeśli jest jedynym napędem na taśmie - lub odwrotnie jeśli poprzednio był a teraz nie jest. Ja kiedyś też popełniłem ten błąd - szukałem wszystkiego, cudowałem, kombinowałem a tu jedna, mała “zworka”…

nie wiem tak naprawde jak zdefiniowac swoj problem, dysk jest widoczny, dobrze podlaczony, program do odzywkiwania danych dziala, znajduje i odzyskuje pliki- nie mam niestety teraz drugiej 80, zeby te dane w peleni odyzskac. Martwi mnie jedak sposob w jaki musze to zrobic, moze jest cos co potrafi przywrocic cala partycje, bez koniecznosci ponownego kopiowania??

Jeżeli dysponujesz nagrywarką spróbuj odzyskane dane skopiować na płyty cdr bądź cdrw. Przed zapisaniem w celu zmniejszenia objętości spakuj je jakimś pakerem w stylu winzip czy winrar.

Sposób może być banalnie prosty.

Zaloguj się jako administrator, wejdź we właściwości dysku i w zabezpieczeniach poprostu przejmij go na własność. Nawet jako administrator nie masz dostępu do dysku. Przejęcie na własność powinno załatwić sprawę.

PS. byłbym zapomniał, prawdopodobnie będziesz musiał przeprowadzić tę operację wielokrotnie, możliwe, że dla każdego folderu i pliku.