Avi do Rmvb poszukuję

Dzień dobry. Poszukuję konwertera, do .avi na .rmvb, proszę dajcie żeby dźwięk po przekonwertowaniu działał poprawnie.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

Zobacz tutaj.

To już przeczytałem oczywiście, po przekonwertowaniu oczywiście nie było dźwięku.

Czy film AVI który próbujesz przerabiać ma ścieżkę audio AC3?

Czyli co ? Nie wiem, wytłumacz o co chodzi.

OK. Otóż chodzi o to, że korzystając z programu Easy RealMedia Tools postanowiłem przerobić jakiś plik AVI na RMVB.

Wybrałem filmik z audio AC3 - w gotowym RMVB dźwięk był.

Ale… postanowiłem sprawdzić co będzie jeśli wyłączę filtr AC3filter na czas konwersji.

Odtworzyłem gotowy RMVB i… cisza.

W pliku była co prawda ścieżka audio, ale nic nie było słychać.

Oczywiście wcale nie jestem pewien czy to Ci pomoże.

Czy masz zainstalowany AC3filter (ja mam akurat wersję 1.09a)?

Sprawdź plik AVI, który chcesz przerobić za pomocą MediaInfo (czy masz filtry/kodeki wymagane do jego odtworzenia?).

Czy próbowałeś skorzystać z Easy RealMedia Tools?

Przy instalacji tego oprogramowania zrezygnowałem z dodatkowych filtrów oraz AVISynth (już je miałem wcześniej zainstalowane).

Używałem programu real media easy tools i tam też był ten Avi itd. To powiedz mi co mam zrobić, żeby działał dźwięk, kodeki nie wiem czy mam wszystkie potrzbne…

Aby przerobić film w Easy RealMedia Tools musisz mieć najpierw zainstalowane kodeki/filtry wymagane do jego odtworzenia.

A jakie, to możesz sprawdzić w MediaInfo, GSpot lub paru innych programach.

Np. do odtworzenia pliku AVI z wideo w XviD i audio w AC3 trzeba mieć zainstalowany kodek XviD lub FFDShow oraz AC3filter (dźwięk AC3 może obsługiwać też FFDShow). I to samo jest wymagane do konwersji w Easy RealMedia Tools.

Cóż, przynajmniej u mnie to działa.