Uszkodzony plik system

Witam. Kumpel do mnie zadzwonił żeby mu kompa zrobił, ale ja się pierwszy raz z tym spotkałem. Przy uruchamianiu komputera pojawia mu się taki błąd:

Włożyłem płytę, uruchomiłem konsolę odzyskiwania, zalogowałem jako 1 i wczytało C:\WINDOWS co ja mam dalej tam wpisać żeby ten plik naprawić? Pozdrawiam Neon1992.

Poczytaj pisze jak zrobić - przywracanie uszkodzonego rejestru:

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=14270

Z tego co się doczytałem z linku JNJN to trzeba wpisać tam

?

Poczytaj wszystko pisze.

Lub stawiaj świeży system,ale wczesniej sprawdź pamięć,taśmę sygnałową dysku,dysk i zobacz czy komp nie kręcony.

Kumplowi to niezabardzo pasuje.

Nie był kręcony.

można zrobić tak, utworzyć plik wykonalny BAT, i w konsoli odzyskiwania użyć komendy Batch, utwórz notatnik i wklej:

gdzie zapisujesz jako FIX. BAT w C:\windows

Następnie uruchamiasz konsole odzyskiwania i zapodajesz komende FIX.BAT gdzie całe kopiowanie uswanie etc. zrobi za Ciebie :wink:

Jak ja mam utworzyć ten plik .BAT jak tam w ogóle do Windows’a się nie da wejść?

to prawda nie spojrzałem, to podłącz uszkodzony system do drugiego kompa gdzie zrób to wszystko spod Windowsa :slight_smile:

Coś Ci się pomyliło - tylko na właściwym kompie i konsola R i wszystko pisze.

@JNJN mam na myśli aby podłączyć pod innego kompa jako drugi dysk, gdzie pierwszą literą partycji, drugiego dysku bedzie np F: gdzie po kolei leciemy, podmieniamy uszkodzone pliki :wink:

Niewiem dlaczego, ale link podany w drugim poście przez JNJN nie pomógł. Musiałem zrobic mu format. :frowning:

czasem gdy dlugo pracuję na komputerze i mam pootwieranych dużo dokumentów to komputer wyłącza mi sie sam. Jaki może być tego powód?? czy mam za mało pamięci RAM?? ktoś coś wie na ten temat?? byłbym bardzo wdzięczny:))

może być to winna pamięci RAM jak i ustawień pliku SWAP , również może się przegrzewa CPU , ale nic się nie dowiemy jeżeli nie podasz nam konfiguracji sprzętu jaki system, sprawdz temeratury jak i napięcie zasilacza, program Everest , który jest na Vortalu :!:

Ja wstawialem system juz 3 razy w ciagu 3 dni i dalej tak wyskakuje. Ale najpierw wyskakiwało coś takiego

uruchom system normalnie

ostatnia znana dobra zmiana oprogramowania i dopiero potem zaczelo wyskakiwac ze plik uszkodzony, a system wstawialem od nowa. CO zrobic? :frowning: