Problem z Firewallem w SP2

Witam! Mam problem, otóż zainstalowałem sobie sp2 ale nie mogę włąćżyć zapory systemu

sp2kw9.png

nie wiem co z tym zrobić, jak widać na screenie wszystkie opcje są nie aktywne

pomocy

musisz aktywowac zapore z konta Administratora

Ewentualnie jeżeli nie zadziała sposób przedstawiony przez Akira możesz włączyć zaporę w trochę inny sposób: Start >>> uruchom >>> wpisz services.msc i kliknij OK >>> W otworzonym okienku odszukaj usługę o nazwie Zapora systemu windows >>> Prawy klik myszki na nią >>> Właściwości >>> Zakładka Ogólne >>> Kliknij przycisk Uruchom a Typ uruchamiania ustaw na Automatyczny.

usluganc9.png

niestety, sposób przestawiony przez Akira jest nie pomocny, bo moje konto jest kontem adminiistratora

a sposób adam9870’a nic nie daje

jeszcze jakie spomysly??

Spróbuj wykonać porady Waterproof i Robinhio - spróbować nie zaszkodzi a może pomoże.

Po dokładnej lekturze tekstu w oknie :slight_smile: można stwierdzić, że powód jest tam opisany - “zasady grupy kontrolują ustawienia”. Jeśli komputer jest w domenie, to znaczy że administrator nałożył takie a nie inne ustawienia. Jeśli komputer nie jest w domenie, to możesz wyłączyć tę zasadę poprzez:

Start - Uruchom - gpedit.msc

Komputer - Szablony administracyjne - Sieć - Połączenia sieciowe - Zapora systemu Windows

zresetuj ustawiania firwalla, start-> uruchom-> CMD

netsh firewall reset

czy mogę zresetować ustawienia firewall’a NVIDIA Firewall w sposób podany przez De Niro

Nie. Sposób podany przez De Niro dotyczy Windows Firewall, Zapory systemu Windows.