Słaba kompresja

Co się dzieje, że kompresując plik np. 2 MB nowy plik RAR ma rozmiar aż 1,90 MB ?

Jakim programem kompresujesz ?

Jesli masz taka kompresje to mozliwe ze bardziej nie da sie skompresowac pliku

Używam WinRara 3,51. Używając wszystkich metod kompresji mam podobne wyniki końcowe :roll:

Co kompresujesz ?? Nie wszystko da sie mocno skompresować . Np. filmy

mają własną kompresje i więcej się nie dadzą.

Ps.

Ale możesz sobie sprawdzić program

:arrow: http://pl.wikipedia.org/wiki/WinUHA

Mało konkretna odpowiedź - co jest w tym folderze ?

jpg-a też już nie skompresujesz - to jakbyś miał tam zdjęcia…

MP3 też się nie skompresuje - to jakbyś miał tam legalną muzykę… :wink:

Wszystko jest w porządku, tak jak piszą przedmówcy współczynnik kompresji jest różny dla różnych typów danych.

Pewne pliki już same w sobie są skompresowane, na przykład filmy lub zdjecia JPG… lub inne archiwa WinRARa… i nie uzyskasz jakiegos powalającego współczynnika kompresji,

natomiast bardzo opłaca się kompresować wszelkie pliki Worda, Excela, Accessa, teksty, itp…

O ile mi wiadomo lub raczej jak zauważyłem to Word stosuje już własną kompresję. Ale aby zobaczyć jak ładnie kompresuja się niektóre pliki polecam przygotować plik TIF o wymiarach np. 10000x10000px z platą 32bit, który będzie w całości wypełniony jednolitym kolorem, zapisać bez kompresji LZW i później przejechać go jakimś kompresorem ZIP, RAR, a dla zainteresowanych 7-zip który daje o kilka do kilkudziesięciu % lepszą kompresję niz ZIP.

Dla posiadaczy procesorów x64 z dwoma rdzeniami - program występuje w oddzielnej wersji na te procesory i wykorzystuje wielowątkowość chipów dwurdzeniowych.

najlepszy do kompresji to WinUha :mrgreen:

Ale tylko do multimediów. W pozostałych rzeczach jest porównywalny z WinRARem i 7-ZIP

A ja polecam 7-ZIP - szybki, wydajny jak RAR i DARMOWY/OPEN SOURCE !!

( Oczywiście otwiera wszystkie popularne formaty, w tym RAR, ZIP i chyba UHA )

cośc ci się tylko wydaje. Spakuj sobie jakiś katalog z plikami systemowymi, dokumentami, obrazami, i plikami z jakiejś gry a zobaczysz, który ma najlepszą kompresję

Do porównywania niemożna użyć jakiegoś katalogu tylko dokładnie takich samyh plików jakich używa inna osoba biorąca udział w teście lub inny testowany program. Katalog z plikami systemowymi lub katalog z jakiejś gry może ulegać zmianie.

chodzi mi o to by wrzucił sobie różne pliki do folderu i popakował do różnych formatów. UHA wypada najlepiej

ja spotkalem sie z programem ktory zajmowal normalnie plyte CD

czyli jakies 700MB a po spakowaniu mieścił sie na dyskietke :smiley:

ogólnie trzeba miec mocnego kompa by coś dużego spakować/rozpakowac :smiley:

http://kgbarchiver.sourceforge.net/index.php?lang=pl

:lol: :lol: :lol: :lol: