Problem: tapeta\active desktop

Witam,

Mam nastepujacy problem…Otoz za kazdym razem gdy chce ustawic nowa tapete na pulpit, automatycznie wlacza mi sie active desktop i po kazdym uruchomieniu komputera nowa tapeta znika i pojawia mi sie komunikat:

"Program Internet Explorer nie może znaleźć pliku HTML z pulpitu Active Desktop. Ten plik jest potrzebny dla pulpitu Active Desktop

Kliknij przycisk OK, aby wylaczyc Active Desktop."

…Wiem jak wylaczyc active desktop, ale wtedy nie bede mial tapety,

…nawet gdy tapete, obrazek (zwykle, nie ruchome)

sciagam z netu to zapisuje ja u siebie na dysku, wiec nie rozumiem o co tu chodzi…

…Co mam zrobic aby ten komunikat sie nie pojawial i zebym mogl spokojnie ustawic sobie tapete…???

mam Windowsa 98 SE

1 -

Przyznam się, że mając Win 98SE nie miałem takiego problemu.

Zrobiłbym to tak ;

  • wyłącz Active Destop - powinieneś mieć czysty ekran,

tzn, w jakimś kolorze ( standardowo -zielonym);

  • sciągniętą tapetę otwierasz - nawet w systemowym

Paint- potem wchodzisz w menu Plik/Ustaw jako tapetę.

Klikasz i gotowe

2 -

Oczywiście - tapetę możesz też ustawić bezpośrednio :

  • przez - klikasz PPM na ekranie/ Właściwości/Tło pod

warunliem, że obrazek z rozszerzeniem *.bmp

skopiujesz do katalogu C:\ Windows.

dzieki, ta metoda dziala, tapeta zostaje…

…tylko teraz przy wlaczaniu komputera pojawia sie komunikat Microsoft Internet Explorer:

“ta strona zawiera potencjalnie niebezbieczne dane dla formantu ActiveX. Obecne ustawienia zbezpieczen uniemozliwiaja uruchamianie formantow w taki sposob. W wyniku tego strona moze byc wyswietlana niepoprawnie”.

(…zreszta ten komunikat juz wczesniej mi sie pojawial…)

…jak to wylaczyc…??

…a przy wylaczaniu systemu pojawia sie komunikat\ostrzezenie zwiazane z WINLOGON…

…nie wiem, mam wylaczyc ten winlogon…co z tym zrobic??

ps. Aha, skoro juz pisze…Prawie za kazdym razem gdy zamykam system wyskakuja okna (1 lub 2) z trescia ze dzialaja jakies programy, z pytaniem czy zakonczyc zadanie…Ale przeciez nie zostawiam jakichs dzialajacych programow, wszystko jest pozamykane…no chyba ze czegos nie widze…jak sie z tym uporac…??

Poprawaki czasem nie wgrywałeś, wyczyść we właściwościach internetu, Historie,pliki całą zawartość ,cokies póżniej zrób scandisk dysku , sprawdz pliki systemowe z uruchom sfc.exe i zobacz czy wszystko jest.

Można zrobić dokładny scan komputera na szkodniki.

A patrzyłeś na zapisy w Msconfig/ Autostart

Zajrzyj na ustawienia

Opcje internetowe/Zabezpieczenia/ Internet -> Poziom domyślny

lub niestandardowy/

może ustawiłeś na Wysoki zamiast Średni