VirtualBox - uruchomienie karty WiFi

Witam,

aktualnie korzystam z Windowsa 7, zainstalowałem sobie VirtualBoxa

i na nim postawiłem Ubuntu 10.04. Chciałbym skorzystać z

mojej bezprzewodowej karty sieciowej w laptopie na Ubuntu.

Czytałem, że trzeba ją jakoś najpierw aktywować w programie.

Czy to prawda? Jeżeli tak, to jak tego dokonać?

Z góry dzięki.

Pozdrawiam

Raczej jedynie użytkować jako sieć na kablu (Ethernet), bo z tego co wiem VB ma dostęp do urządzeń jakby wirtualnych poprzez fizyczny komputer a nie wirtualny. Ja mam modem GSM a mi też widzi jako normalna sieć kablowa i raczej inaczej tego nie wykryje.

A tak w ogóle, gdzie słyszałeś takie nowinki?

Nie wiem, ale mi to wygląda na zwykłą pomyłkę. W programie trzeba aktywować urządzenia USB, żeby z nich korzystać. Właściwie to to nawet nie jest aktywowanie, ale wirtualne przyłączenie do guesta urządzenia podłączonego fizycznie do hosta.

A na czym polega włączenie portu USB?

Mam też w domu bezprzewodową kartę sieciową na USB.

W Virtual Boxie na dole okna masz taką ikonkę symbolizującą USB. Jak na nią klikniesz możesz kliknąć na urządzenie USB, aby je przyłączyć do guesta. W teorii tak to właśnie powinno wyglądać. Chociaż w praktyca mam z tym same problemy. Na przykład jak przyłączam drukarkę to nic się nie dzieje. A jak kliknę drugi raz to pisze, “device is busy” i cośtam, że wykonuje poprzednie żądanie. Ale pendrive mi dobrze przyłącza, z tym że nie każdy. Ogólnie trzeba próbować.

Shaken , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych znaczków w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978