Vista nie uruchamia się - uszkodzony plik ntkrnlpa.exe

Chciałem zmienić sobie Bootscreen używając programu TuneUp Utilities 2009 i odpowiedniej skórki, ale po tej zmianie Vista już nie wstała. Pojawia się na chwilę Bootscreen i po chwili widzę komunikat:

p6190004.jpg

Nie chcę formatować Visty, bo to znowu kilka godzin roboty, program Naprawiania uruchamiania z płyty instalacyjnej Visty nie pomógł. Co zrobić, by przywrócić Vistę do życia?

a może być tak uruchomić lapka z płyty z Vistą, wybrać opcję Naprawy, potem Wiersz poleceń i użyć polecenia:

bądź ogólne skanowanie integralności plików systemowych:

Możesz w ostateczności podmienić plik ( skopiować od kogoś ).

Niewiem czy skopiowanie coś da, bo to musi być plik z identycznej wersji systemu (bulidy, SP i inne). Najlepiej by było przywrócić go z płytki Windy.

Płytka z Windowsem Vista nie ma spakowanych plików pojedynczo (jak w płytce XP). Wszystko jest spakowane w pliku install.wim. Prawdopodobnie TuneUp Utilities 2009 uszkodził jądro systemu. Wszelkie modyfikacje bootscreenów itp. związane są z modyfikacją jądra systemowego (ntoskrnl.exe, ntkrnlpa.exe itp.).

Najlepiej odpal komputer z płytki Visty, wybierz opcję Napraw komputer, odpal wiersz poleceń i wpisz następujące polecenia:

Jeżeli to nie pomoże, sprawdź wszystkie pliki systemowe Windows. W tym wypadku pomoże polecenie:

Jeszcze innym rozwiązaniem jest przywracanie systemu. Odpal z płytki Visty, wybierz opcję Napraw komputer i wybierz opcję Przywracanie systemu. Wybierz punkt przywracania i wykonuj wskazówki kreatora. Może to pomoże.

Jeszcze innym sposobem jest to, że zanim pojawi się bootscreen naciskaj klawisz F8, z listy opcji wybierz Ostatnia znana dobra konfiguracja i naciśnij klawisz ENTER. Skuteczność tej metody jest mała. Jeżeli ten sposób zadziała, programem TuneUp Utilities 2009 przywróć standardowy bootscreen Visty.

To są wszystkie moje pomysły.

No. Udało się odpalić Vistę. Po kolei

To nie działało - dostałem odpowiedź, że nie wykryto błędów

To było pierwsze co zrobiłem, ale otrzymywałem komunikat o błędzie w systemie plików.

Udało mi się odpalić Vistę tak: włożyłem do laptopa stary dysk, na którym była sprawna Vista i skopiowałem sobie ten plik, a następnie zamieniłem oryginalny. System wstał, ale został jeszcze jeden problem. Otóż nie mogę odpalić Internet Explorera ani innych programów od niego zależych (korzystających z jego bibliotek) - zniknęła biblioteka ieframe.dll.

Czy ktoś ma tą bibliotekę, ale musi pochodzić od IE8.

Ja mam, wprost z IE8. Do pobrania tutaj: http://www.mediafire.com/download.php?3yy02mdmwl2 :slight_smile:

Podmieniłem i chyba się udało. System odpalił i działa jak należy. IE odpaliło, AQQ odpaliło, więc chyba wszystko już OK. Dzięki wielkie za pomoc.