Vista nie widzi napędu dvd laptop

witam

Mam laptopa Hp i viste home premium i od tygodnia zniknal mi napęd dvd.

Nie ma go w Moim komputerze i nie ma go w menadzeże urządzeń.

Naped otwiera sie, słychać że czyta płytkę ale nigdzie nie można otworzyć zawartości

Dodam że niedawno ktoryś raz z kolei windows ściągał sobie jakies uaktualnienia

Pozdrawiam

Spróbuj uruchomić Viste w trybie awaryjnym może to coś da…

A ja powiem Ci, że jeśli to będzie zdarzać się częściej skontaktuj się z HP - gwarancja Door to Door - oni to szybko naprawią.

Poczytaj te tematy.

Na początek próbuję kilka rozwiązań:

  1. Wyłączenie rozruchu z napędu optycznego podczas uruchamiania się laptopa,

  2. Odinstalowanie napędu, jak i kanału IDE na którym znajduje się napęd w Menedżerze urządzeń, po czym ponowne ich zainstalowanie,

  3. Zainstalowanie najnowszych aktualizacji przy pomocy apletu Windows Update, włączając w to dodatki Service Pack;

Dzięki

Jak wylączyć rozruch z napędu optycznego podczas uruchamiania sie laptopa?

Witam.

Czytałeś tematy które zaproponował Ci Hevet?

Jeśli nie to w małym skrócie:

"znajdź klucz

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo i sprawdź."

Powyższy cytat należy do użytkownika cosik_ktosik:)

Miałem ten sam problem i w/w sposób okazał się skuteczny, z tym że u mnie występował tylko jeden z wymienionych kluczy.

Pozdrawiam:)

Całą procedurę przywracania napędu do życia opisany został także tutaj: Naprawa napędu.

Wielkie dzięki za pomoc, zrobiłem według zaleceń

  • najpierw przywracanie systemu-pomoglo na 3 dni;

-potem w menadżeże urządzeń “skan for hardware changes” i po 2 sekundach pojawil sie naped dvd zarowno w menadzeże jak i “Moj komputer”

Dodatkowo użyłem programu CCleaner jak proponowano i narazie jest ok

Jeśli zniknie tym razem to zastosuje rozwiązanie z kluczem i kanałem IDE

Dzięki Pozdrawiam