Vista wiesza się co chwile przy normalnej pracy

Witam,

mój nowy komputer w konfiguracji:

• Asus M2N-SLI Deluxe

• AMD Athlon 64 X2 6000+ AM2 BOX

• Kingston HyperX DDR2 2x2048MB 800MHz CL5 (5-5-5-15) BOX

• Asus GeForce 9800 GTX+ 512MB DDR3 PCI-E BOX

• Seagate Barracuda ST3500320AS (500GB, 32MB, SATA/300, NCQ)

• Asus DVD+/-RW DRW-2014L1T biały + czarny BOX

• Chieftec GPS-450AA-101A 450W

wiesza się co chwile przy normalnej pracy na systemie Windows Vista x86 SP1

Komputer sam składałem, kable niby dobrze podłączone bo wszystko na XP działa poprawnie. Na XP nagrywam płytę, gram i instaluję w tej samej chwili i niema żadnych problemów.

Jak wyciągnąłem jedną kość 2Gb to też były takie problemy.

Czy ktoś spotkał się podobnym problemem? Przez te zawiechy zostałem zmuszony do instalacji Windows XP.

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Z programu Everest Ultimate daj odczyt z czujników (w programie komputer->czujnik).

Czy w XP podczas obciążenia, też komputer zawiesza się?

x86 oznacza ogólną architekturę systemu. Każdy Windows jest x86. Masz Viste 64 bit, czy 32 bit?

A to dobre :smiley: Vista x86 to 32-bit, 64-bit to x64.

Co do wieszania ja miałem też problemy z Vistą i wina była w sterownikach kontrolera SATA (z tym że u mnie dotyczyło to Visty x64). Nie pomogło instalowanie nowszych sterowników itd. i skończyło się u mnie na przestawieniu trybu SATA w biosie z AHCI na IDE.

Możesz też sprawdzić w dzienniku zdarzeń czy pojawiają się jakieś błędy przed zawieszeniem (najprościej wpisać w menu start “zdarz” i kliknąć “Podgląd zdarzeń” a potem Zdarzenia administracyjne.

jeśli chodzi o Ahci to nie ma to sensu-lepiej ide-różnice żadne prawie a z ide mniej kłopotów

Nie bardzo. x86 to ogólna architektura procesora. KAŻDY procek w komputerze PC posiada architekturę x86 począwszy od 8086 - procesor 16 bitowy (1978 rok), a skończywszy na dzisiejszych układach. Między czasie architekturę tą rozszerzono o tryb 32 bitowy (x86-32_IA32), a obecnie o tryb 64 bitowy (x86-64_EM64T lub jak kto woli AMD64).

Ale Visty są oznaczone x86 i x64 i to jednoznacznie określa czy jest to Vista 32-bit czy 64-bit :wink: EOT

95 też jest x86

EOF

:slight_smile:

Nie wiem co ma do tego 95 ale tak, też jest x86 :stuck_out_tongue:

Na XP nagrywam płytę, gram i instaluję w tej samej chwili i niema żadnych problemów.

32 bit

To może podłapałeś jakiegoś wirusika na tej Viście?

Daj logi z programów HijackThis oraz Combofix :arrow: viewtopic.php?f=16&t=36654

Logi wklejasz na http://wklej.eu lub na http://wklej.org, a w poście dajesz tylko link do nich.

Wieczorkiem wrzucę materiały bo teraz mam XP :frowning:

Tą samą wersję mam na laptopie i niema żadnych problemów.

Zainstalowałem Viste 64 Bity i niema żadnych problemów. :shock: