[W10] Niemożność aktualizacji z 9926 do 10041

Mam problem z aktualizacją do najnowszej wersji Windows 10 (z 9926 do 10041). 

Za pierwszym razem komputer się zrestartował ale potrzebowałem skorzystać z Linuxa (na innej partycji) więc nie uruchamiałem Windows. Po restarcie o Windows, zostałem poinformowany o tym, że nie udało się zaktualizować systemu do najnowszej wersji build 10041. Od tamtej pory mam problem z dokonaniem update.

Próbowałem usuwać pliki instalatora z 

 

C:\Windows\SoftwareDistribution\Download

ale nic to nie pomogło.

 

Aktualizacja wciąż jest jako dostępna do pobrania ale się w ogóle nie pobiera. Prawdopodobnie gdzieś siedzi na dysku lecz nie wiem gdzie ją znaleźć i jak ją stamtąd wyrzucić. 

 

http://forum.dobreprogramy.pl/galeria/windows-update-1041-o6645/

 

 

Czy Wy, forumowicze macie jakieś pomysły co z tym zrobić?

 

Pozdrawiam, adamo000

Jakiś czas temu (nie mogę w tym momencie odszukać źródła, ale był to chyba pierwszy bądź drugi release) czytałem informacje, że jest możliwość aktualizowania poprawek dla DANEGO wydania poprzez Windows Update, ale przejście z jednej kompilacji na nowszą wymaga postawienia systemu od nowa, mimo iż taka aktualizacja jest udostępniona w WU.

Innymi słowy: mimo iż udostępniają update w WU to i tak trzeba TP postawić od zera.

Udało mi się zaktualizować system z 9926 do 10041. Niestety nie obyło się bez kombinowania ale jednak poszło do przodu.

 

Korzystając z porad pracowników Microsoftu spróbowałem usunąć folder SoftwareDistribution w katalogu Windows. Metodą opisaną usunąć się go nie dało. Skorzystałem z Kubuntu Live i poszło. 

 

Po tym już wystarczyło tylko uruchomić Windows Update i poczekać aż wszystko się zaktualizuje. 

 

Temat do zamknięcia :slight_smile:

@adamo000

Podziękował ślicznie, też miałem problem z aktualizacją. Moja porażka wynikała z błędu na dysku systemowym (od jakiegoś czasu wyświetlał się komunikat, ale go olewałem). Przy updacie było git do pierwszego restartu, później przywróciło wersję 9926. Zrobiłem naprawę partycji systemowej, start z minta z pendrive i usunięcie Software Distribution. Ściągnęła się aktualizacja i poszło bez przeszkód. Update trwał jakieś pół godziny + 5 minutek konfiguracji.