Wariująca myszka (przycina się co 20s na 4s, zmienia się kursor oraz czasami zanika)

Witam ostatnimi czasy mam dziwny problem otóż moja myszka trochę jakby zgłupiała poprostu głupieje przycina się znika na 2s albo zmienia kursor ze strzałki na kursor pisania jest to dziwne i raczej nie jest spowodowanie myszką 

Myszka to Logitech bezprzewodowa niestety nie pamiętam jaki model wklejam logi coś w nich da się znaleźć

 

Myszka jak narazie chodzi dobrze ale wolę się spytać bo może się jej coś odwidzi i zatnie się na amen ;( 

Miałem podobne objawy, zamrażał się kursor co jakiś czas na 1-2 s. Przyczyną okazał się wadliwy HDD. Nie znaczy to że w twoim przypadku musi być to samo.

W każdym razie sprawdź swój dysk - SMART i jak będziesz mógł to zapodaj na noc jakiś dogłębny skan na obecność BAD sektorów.

Hmmm sprawdziłem dysk programem Crystal Disk Info i wyszło nie najgorzej bo status dobry a temperatura to 34C chciałem także sprawdzić dysk programem CheckDisk ale wyskakuje tylko to : http://wklej.org/id/1348762/  na dysku C a na dysku D to samo tyle że z literką D 

Na forum jest przypięty temat o tym jakie logi są wymagane w tym dziale.

Do sprawdzenia dysku nie potrzeba żadnych programów.

Wszystkie programy > Akcesoria > Wiersz polecenia > Kliknij prawym i wybierz Uruchom jako administrator

Wpisz i zatwierdź enterem:

chkdsk c: /f

chkdsk d: /f

Sprawdziłem oba dyski i wyszło wszystko w porządku tylko dysk C musiałem sprawdzać przy ponownym uruchomieniu komputera myszka jak narazie chodzi znakomicie :slight_smile: hmmm mógłby to być jednorazowy przypadek ?

Przycinki i spowolnienia kursora moga być spowodowane naderwaniem/peknieciem żyły w kablu od myszki ( jeśli masz myszkę z kablem ) a zmiany kursora mogą być spowodowane przez zwarcie tej że pęknientej żyły ( tak było w moim przypadku ). Wiec jak masz możliwość to podłącz inna myszkę ewentualnie moze być uszkodzone gniazdo w komputerze to podłącz mysz w inne wejscie ( w przypadku USB ), a jesli masz mysz na wejscie PS2 to potrzebna przejściówka na USB.

 

U mnie wystarczyło kupno nowej myszy.