Wgranie BIOSA/ Xpress Install does not suport

witam, na dzień dobry napiszę, że jestem totalnym laikiem, posiadam składanego kompa z płytą gigabyte B75M-D3V, mam zainstalowany system win8, wszystko działało pięknie przez 2 miesiące aż zachciałem przywrócić ustawienia fabryczne w win8. Teraz mam problem ze sterownikami bo nie umiem ich zainstalować. Do płyty głównej dostałem płytkę DVD ze sterownikami, niestety nie mam napędu więc zrobiłem sobie obraz płyty i mam ten obraz na dysku ale przy próbie odpalenia tego daemonem wyskakuje mi komunikat: " Xpress Install does not suport this version of windows". Myślałem że wystarczy sformatować dysk, i ten problem zniknie i siedzę już od godziny 16 dnia wczorajszego i męczę się z tym. Niestety moja znajomość języka angielskiego nie jest na tyle biegła abym mógł zaczerpnąć wiedzy na zagranicznych forach. Wyczytałem, że rozwiązaniem problemu może być zaktualizowanie BIOSa tylko nie wiem jak to zrobić. Ze strony gigabyte pobrałem różne wersje biosa, każdy plik kończy się skrótem .exe ale niestety nic to nie poskutkowało, proszę o w miarę jasną odpowiedź. Pozdrawiam

Xpress Install does not suport this version of windows

instalator na płycie był chyba pod win 7 !

Piszesz “Teraz mam problem ze sterownikami bo nie umiem ich zainstalować.”

  • sterowniki sam Windows 8 znajdzie tylko włącz aktualizację systemu !

Panel sterowania>Windows Update>sprawdź,czy są aktualizacje oraz zainstaluj aktualizacje opcjonalne.

(aktualizacje opcjonalne - tam będą nowe do sprzętu robisz ptaszki>instalujesz, jak masz Win 8 Pro też języki ich nie instalujesz)

Jeśli chcesz jednak instalować samemu :

tu masz sterowniki http://www.gigabyte.us/products/product … id=4151#dl

tam gdzie jest Choose your OS: wybierasz jaki posiadasz system Windows

tam gdzie jest Download type : Driver > sterowniki

pobierasz i instalujesz : Audio ,Chipset,LAN i opcjonalnie VGA to wszystko :slight_smile:

pobierz i możesz sobie je wgrać ( jeśli sa spakowane wcześniej musisz je rozpakować i wchodzisz do folderu gdzie rozpakowałeś

klik tam gdzie pisze exe > ( o ile pamiętam chyba nawet same się rozpakowują ? jak nie do rozpakowania wgraj sobie np: http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Progra … 12559.html

uruchom jako admin w opcjach zaznacz powiązanie z 7z i rar)

pozostanie do karty graficznej jeśli nie masz osobnej to ze strony Intel VGA Driver

tu jeśli karta AMD http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

lub tu jeśli NVIDIA http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

jak działało to biosu nie musisz uaktualniać

Twój bios Bios > bios F10 i klikasz Europa (Wcześniej zobacz czy po prostu w biosie nie masz zakładki aktualizacji )

dzięki za odpowiedź, wcześniej nie miałem z tym problemów, jak wcześniej instalowałem win8 nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem - nie wyskakiwał mi ten problem, a że na początku nie wiedziałem o co chodzi i jak się poruszać w windowsie 8 to tych formatów mam za sobą dziesiątki, pokusiłem się na “odświeżanie komputera z zachowaniem istniejących plików” i wszystko siadło. Odnośnie biosa to mam wgrany bios F6 i chciałbym go zaktualizować, a nie mam pojęcia jak, bo szczerze ( tylko się nie śmiejcie) już wcześniej ( 2 miesiące temu) pobrałem sobie najnowszy BIOS do tejże płyty i rozpakowałem na komputerze mając nadzieję, że się zaktualizował ( żyłem w takiej świadomości aż do dzisiaj kiedy sprawdziłem). Więc moje pytanie dalej jest nie zmienne, jak to badziejstwo zaktualizować?

Jak chcesz zaktualizować uefi to najpierw sprawdź rewizję płyty głównej (lewy dolny róg na płycie głównej).

Jeśli chodzi o to jak zaktualizować uefi to przeczytaj instrukcję do płyty głównej (tam masz dokładnie opisane).

a tu taki programik @BIOS Gigabyte zaktualizujesz bios z poziomu Windows pobierasz ten @BIOS (Intel 6/7 & X79 series)

pierwszy @BIOS jest dla AMD

http://www.gigabyte.com/support-downloads/Utility.aspx

jak pobierzesz programik to jeszcze pobierz, prostu najnowszy BIOS(dla twojej płyty), która nie jest beta o ile pamiętam jest to F10

a tu filmik jak to wygląda

ok, z BIOSEM sobie poradziłem za pomocą Q-flash, niestety dalej problem z xpressem ;/, dostałem do płyty głównej sterowniki na płycie i nie wiem w ogóle w czym tkwi problem że teraz nie chcą się instalować, o dziwo wcześniej bez sterowników nie miałem neta - musiałem zainstalować stery do karty sieciowej, a teraz mimo wiecznych formatów dalej jest, nie wiem jak mogę to całkowicie rozwiązać, spróbuję wgrać windę na inny dysk, a ten po prostu odpiąć, zobaczę co mi z tego wyjdzie i dam znać. (mam podpięte 3 różne dyski sata)

Dodane 07.02.2013 (Cz) 13:35

chyba jednak coś jest z tą 7, chciałem na nowo zainstalować win8 na nowym dysku, a mam win8 jako aktualizację i nie chciało mi się aktywować windows z tego powodu że to jest aktualizacja a nie windows od podstaw, i oczywiście złośliwość rzeczy martwych - skoro mam win8 to po co mi zabierać ze sobą win7… życie jest piękne :slight_smile:

Płyta ze sterownikami która dostałeś nie jest do Windows 8 (zapewne do Windows 7 i wstecz).

1.sterowniki na płycie masz stare pod Windows 8 się Xpress nie uruchomi ,

przecież masz komunikat Xpress Install does not suport this version of windows - czyli nie jest dla tej wersji Windows !

2.pobierz sterowniki ze strony Gigabyte tam masz aktualne, na płytce na pewno i tak były stare (wcześniej wszystko opisałem co i jak )

zresztą jak już będziesz miał tą 8 to Windows sam sobie sterowniki pobierze !

3.jak masz aktualizację do Windows 8 to najpierw wgraj Windows 7 - sterowników nie musisz tylko czysty system

a następnie 8

gmerson , miałeś rację - sterowniki były do win7, ja po prostu byłem przekonany, że te sterowniki instalowałem na win8, wiedziałem że można pobrać sterowniki ze strony producenta, ale miałem taką swoją małą fanaberię, że musi mi się udać zainstalować z płytki. Teraz już bogatszy o nowe doświadczenie i stracenie kilkunastu godzin na powrót do normalnego działania systemu już więcej takiego błędu nie popełnię i będę instalował ze strony producenta. Dlaczego wcześniej Ciebie nie posłuchałem?

, to “chyba” mnie zmyliło i nie zrozumiałem przesłania, wystarczyło napisać ,że jest pod win7 i co najciekawsze ja nawet nie wiedziałem co to jest to Xpress bo myślałem że to jest jakiś sterownik ](*,) . Dzięki za pomoc.

Dzięki rónież falcon89 za pomoc, niestety gdy przeczytałem twój post było już za późno, - kilkukrotny format, instalacja win8 żeby się dowiedzieć że Xpress dalej nie działa, potem żeby się dowiedzieć że to jest aktualizacja a nie instalka od zera…