Widoczny serwer na wewnetrznym IP?

Mam wewnetrzne IP i router. Chicalbym zalozyc serwer w grze, lecz gdy go postawie to nie jest widoczny dla innych. Wiec jest jakas opcja zeby on byl widoczny?

wystarczy przekierowac porty na routerze na twoj adres wewnetrzny,i wszystko powinno smigac

To teraz tak, nie mam zielonego pojecia na temat routera. Ogolnie mialem podpiety tylko modem, ale niedawno zostal zakupiony router podlaczony pod modem i nie wiem jak przekierowac te porty. Jak chce wejsc na 192.168.1.1 to mi nie znajduje takiej strony.

Jakby ktos mogl mi wytlumaczyc powolutku to by bylo fajnie :stuck_out_tongue:

newnowynew , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swoje posty i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Co do pytania:

  1. Wpisujesz w przeglądarce www.google.pl

  2. W polu wyszukiwania wpisujesz frazę: model routera przekierowanie portów

  3. Przeszukujesz kilka pierwszych wyników i czytasz (ze zrozumieniem)

Wszystko to kwestia czy twój router ma zewnętrzne ip. Bo jeśli nie to nie masz co liczyć na serwer o ile twój dostawca tych portów nie przekieruje :stuck_out_tongue:

Ja mam wewnetrzne IP od dostawcy.

Wiec moze mi ktos znalesc czy moj router ma zewnetrzne IP?

TP-LINK TL-WR340G Ver. 3.1

Zeby przekierowac porty musze wejsc na strone z ustawieniami routera, a ona nie dziala.

Hmm… a jesli znajduje za granica i mam angielskie oprogramowanie? To musze teraz pobierac polskie znaki?

To już wszystko wyjaśnia, masz wewnętrzny IP i nie jesteś w stanie nić zrobić żeby był widziany na zewnątrz.

Tylko admin twojej sieci może ci to umożliwić poprzez przekierowanie odpowiednich portów ale oni robią to bardzo niechętnie bo to obniża bezpieczeństwo sieci.

Chyba że wykupisz zewnętrzny IP (nie wszyscy dostawcy to umożliwiają).

Nie, nie musisz. Wystarczy że układ klawiatury ustawisz na “polski (programisty)” i po sprawie.

Tylko że, z tego co widzę, nie znajdujesz się za granicą, ale w Polsce, więc czekam.

Hehe, nie ma to jak magia panelu moderatora ;d Nie znajduje sie za granica lecz sie znajdowalem i mam angielskie oprogramowanie, nie da sie zrobic polski znakow, bym musial je pobrac.

A to szkoda ze nie ma innej opcji :smiley: Czyli powiadasz ze musze zadzwonic do dostawcy mojego internetu i powiedziec zeby mi przekierowal port? I jak bedzie chetny do tego, to wystarczy ze mu podam port i ip i po sprawie? Nie bede sie musial ruszac z domu, ani ja ani on?? xD

Teoretycznie tak ale mogą być jeszcze jakieś dodatkowe trudności z dostępem do serwera z zewnątrz (nie próbowałem stawiać serwera na wewnętrznym IP), najlepiej jakbyś powiedział adminowi co dokładnie oczekujesz i co to ma być za serwer (gry, stron www czy jeszcze inny) i on już ci powie jakie są możliwości i ograniczenia.

Tylko kwestia w tym że przekierowanie portów może też być płatne, najlepiej by było wykupić zewnętrzny IP ale to już sam zdecydujesz.

No to bede musial zadzwonic i sie dowiedziec co bedzie tansze :stuck_out_tongue: Bo ja potrzebuje tylko jeden port do tej gry :stuck_out_tongue:

Slyszalem cos tez o DynDNS, co to jest?

Jest to podpinanie domeny na zmienne ip.

A sa jakies darmowe hostingi? Zebym mogl sobie hostowac swoj serwer?

Są ale tylko do hostowania www, serwery gry mają o wiele większe wymagania niż serwery www (mowa o takich prostych stronach które nie są duże i nie mają dużej oglądalności) i nikomu się nie opłaca udostępniać takiego serwera za free.

Jeśli chcesz grać tylko z kolegami i założyć serwer, to wyjściem jest stworzenie jeszcze połączenia VPN przy pomocy, np. Hamachi albo EasyVPN. Jeśli chcesz udostępniać serwer całemu światu, no to bez publicznego IP się nie obejdzie. Co do hostingu, to raczej musiałbyś się rozglądać za jakimś serwerem VPS. VPS działający w oparciu o OpenVZ znajdziesz od 15zł/miesiąc i więcej, VPS działający na Xenie będzie troszkę droższy, najtańsze widziałem od jakiś 40zł/miesiąc.

Pozdrawiam!

Gra do ktorej chce hostowac serwer wazy okolo 30mb :slight_smile: Wiec raczej nie ma sensu placic za hosting, taniej wyjdzie juz chyba to zewnetrzne IP :stuck_out_tongue: Dzieki za pomoc

Czy ja wiem czy taniej? VPS wykupujesz na rok za około 100 - 150zł, w tym dostajesz łącze symetryczne (download jest równy uploadowi) do 100Mb/s, serwer działa 24h/dobę, o prąd nie musisz się martwić. Stawiając serwer w domu, który ma działać 24h/dobę licz się z kosztami za prąd, wydajność serwera będzie mniejsza, łącze masz ograniczone i na 99% asymetryczne (upload jest mniejszy, niż download), gdzie udostępniając serwer ważny jest upload, nie wspominając już o tym, że jak ludzie się do Ciebie podłączą, to będziesz miał zapchane łącze, czyli zamulony internet. Dlatego powinieneś sobie przekalkulować czy serwer w domu rzeczywiście wyjdzie taniej, niż kupno VPSa.

Jak pisałem wcześniej, jeśli chcesz grać ze znajomymi z innej sieci/podsieci, zainteresuj się czymś takim jak Hamachi lub EasyVPN.

Pozdrawiam!