Wiedźmin error nie spełnino minimalnych wymagań

Witam.

Mam problem z uruchomieniem wiedźmina 1, wyskakuje mi error “Minimalne wymagania nie zostały spełnione”

Oto zalecane na wiedźmina 1:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+

Pamięć RAM: 2 GB RAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO

8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c

Napęd DVD

Mój komputer :

Windows 7

Typ procesora:

Intel® Core™ i3-2310M CPU @ 2.10GHz

Szybkość procesora:

2,12 GHz

Pamięć systemowa:

2,91 GB

Model karty graficznej:

Intel® HD Graphics Family

Pamięć karty graficznej:

1,27 GB

Jakim cudem nie spełniam wymagań jak np wiedźmin 2 działa mi bez lagów

Proszę o pomoc.

Teoretycznie twój proc ma 0.01GHz mniej niż powinien (to się nie liczy)

Pamięć systemowa to nie ram, doliczany jest do tego plik stronicowania (to się nie liczy, lecz może spowodować duże lagi)

Grafika, intel cośtam >> integra (nie każda gra chodzi mimo wymagań), nie napisałeś dokładnego modelu, ale tak czy siak to ona jest problemem :slight_smile:

Kwestia farta co do grafiki, a i tak pewnie na minimalnych detalach, przy niskiej rozdzielczości :slight_smile:

Oczywiście tradycyjnie >> spróbuj w zgodności z xp (mój lap normalnie wiedźmina 1 obsługiwał, więc raczej to wina grafiki)

Karty Intel zintegrowane są najczęstszym problemem przy wszelakich grach komputerowych. Starsze modele są za słabe, a nowsze modele z serii HD (i pewnie taki masz skoro Wiedźmin 2 działa) mają tak specyficzną architekturę że starsze gry nie działają na nich. Z racji że mowa o laptopie to jeżeli nie masz możliwości dołożenia do niego innej karty graficznej to raczej tego problemu nie obejdziesz. Możesz popatrzeć za patchami/hotfixami lub popróbować z trybem XP tak jak podpowiedział kolega wyżej.

Zgodność z xp spróbowałem dalej nie działa. A ten patch jaki i do czego gry czy karty graficznej ?

sonczek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Po prostu upatchuj grę, ściągnij najnowszego DirectX 9 (bo na takim działa Wiedźmin 1 z tego co pamiętam), i zainstaluj najnowsze sterowniki do karty graficznej. Jeżeli dalej nie zadziała to niestety oznacza że Twoja karta graficzna obsłuży W2 ale nie W1 i nie wiele na to poradzisz.

Czemu mi nie chodzi wiedzmin1 jak są takie wymagania:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+

Pamięć RAM: 2 GB RAM

Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO

8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c

Napęd DVD

a mój komputer:

Windows XP serwice Pack 3

procesor:Intel petium Dual Core 2.50 GHZ CPU E5200

Pamięć Ram: 1.99 Gb ram

Karta graficzna:Intel ® G33/G31 Express Chipset family

30 GB wolnego miejsca na dysku

karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c

Napęd CD,DVD :slight_smile:

Prosze mi pomóc :frowning:

Wyskakuje mi że nie spełniam minimalnych wymagań sprzętowych. :? :? :?

Prosze powiedziec co tutaj wadzi i powiedziec jak do zrobić :smiley:

Z góry dziękuje :wink: :wink: :wink:

Temu: