Win 98 kod aktywacyjny

mam dwa komputery, jeden z Win XP, z którego teraz piszę, a drugi starszy, na który zamierzam zainstalować Win 98. Kupiłem nowy dysk i zainstalowałem system Win 98, bo kiedyś go kupiłem z jeszcze starszym komputerem. Niestety mam tylko płytę a nie mam kodu aktywacyjnego, bo gdzieś zgubiłem. Mam program PassTool na XP i chcialem zainstalować tutaj 98 i wyciągnąć ten kod. niestety po włożeniu płyty z 98 ukazuje się komunikat, że plik systemowy config.nt w system32 nie nadaje się do uruchomienia tej aplikacji. proszę o ewentualną pomoc

W Win 98 nigdy nie było kodu aktywacyjnego.

Był tzw. klucz produktu

dobra, chodzi mi o klucz produktu, a już chyba wiem jak zainstalować, mianowicie zmienić w biosie odczytywanie systemu z płyty i normalnie zainstalować, tyle, że nie tam, gdzie jest xp, tylko na innej partycji. zaraz będę to robił

  1. Nie Zainstalujesz Windowsa 98 bez klucza

  2. Nie wyciągniesz klucza z płyty bo po prostu go tam nie ma

Jeżeli miał byś już Win98 zainstalowany na dysku i zgubił klucz to jeszcze dało by się odratować ten key

teraz to mam jeszcze lepszy problem. podczas instalacji 98 caly stary system wywaliło mi do nowej partycji, a i tak się 98 nie zainstalował. później system xp nie chciał się odpalać wcale. zainstalowałem na nowo xp i mam 2 xp na dysku, na różnych partycjach, z tymże nie wiem, jak zrobić, żeby weszło w ten stary a nie w ten nowy. czy coś z tym starym jest źle?

sformatuj partycję C i D (zostaw je puste lub scal w jedną, jak chcesz)

Zabootuj płytę z XP (tak jak byś chciał zainstalować system)

Włącz konsolę odzyskiwania systemu w wpisz w niej fixboot a później fixmbr.

Uruchom ponownie komputer (powinno już wyć wszystko ok

ale sformatować c i d nie chcę

Wiesz co zaczynasz mnie denerwować :roll:

Najpierw mówisz że win98 już nie chcesz i tego nowego winXP też a teraz

Jeżeli my mamy się produkować a ty wpuszczasz to jednym uchem a wypuszczasz drugim a później robisz i tak po swojemu to…

Pierwszy raz tak się “zdenerwowałem” na tym forum

dobra, wacek4, nie denerwuj się

przedstawiam zakończenie problemu

zrobiłem wedlug rad kolegi, i nie wpisywałem żadnych fixbotów

i komp juz chodzi na starym systemie, nowy później pomyślę jak usunąć

a co do 98 to trudno

mam też 95 na starym kompie

dziękuję za pomoc

tyle

P.S. jakby ktoś wiedział jak skasować tego niepotrzebnego windowsa to proszę o kontakt

Formatujesz partycję a jeżeli przy włączaniu kompa masz do wyboru 2 windowsy to musisz edytować bootloader

partycji nie skasuję bo mam tam inne rzeczy

nie mam listy wyboru, wczytuje się ten stary

dzięki