Win 7 64 bit strasznie zamula

witam wszystkich.

mam tu problem z którym nie mogę sobie poradzić.

komputer stacjonarny z dwoma systemami win7 64bit Ultimate i winXP professional Sp3 32bit, oczywiście na rożnych partycjach.

problem polega na tym że komputer strasznie jest zamulony, czy przy normalnym przeglądaniu folderów jak i pracy na aplikacjach. najlepsze że kiedy przełączam sia na winXp to komputer hula jak szalony, a na siódemce jest normalnie masakra. dodam jeszcze że na siódemce cały czas chłodzenie karty graficznej chodzi na pełnych obrotach, a od którego mozna dostać szału, gdzie na xp jest cisza i spokój.

proszę was o pomoc!

Nazwa płyty głównej:

Asus P5B-V

Typ procesora:

QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600, 2400 MHz

Pamięci:

4 x Kingston (2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM)

Dysk HDD:

WD6402AAEX BLACK 640GB 64MB SATAIII 7200

Zasilanie:

OCZ ZS SERIES 650W 80 PLUS BRONZE

Grafika:

NVIDIA Quadro FX 1500 (256 MB)

@Imperial_Dragon: Proponuję sprawdzenie sterowników od karty graficznej na Windows 7.

Nie szkoda ci tracić 4GB pamięci na 32 bit systemie?

Siódemka może zamulać bo karta jest już tak stara że nawet z gui windowsa sobie nie radzi, przełącz komputer na styl klasyczny i sprawdź czy jest lepiej.

sterowniki do chipsetu do dysku twardego wgraj. grafika stara nie jest i jest bardzo dobra. a sterowniki sa napewno najnowsze z windows update :slight_smile:

przejdź do okna właściwości systemu - karta zaawansowane - sekcja wydajność i ustawienia - kliknij efekty wizualne i dopasuj dla najlepszej wydajności jak będzie chodzić dobrze to będziesz miał pewność że wina jest po stronie karty graficznej

witam.

przełączałem już do ustawień najlepszej wydajności i nic, dalej to samo. jeżeli problem leżał by po stronie grafiki to jej niesprawność ujawniała by się również na XP. na laptopie mam win7 64bit ultimate z dużo słabsza grafiką i tam śmiga jak lalunia. a karta która jest w tym zestawie jest specjalna do prac graficznych.

wygląda to też tak, że jeżeli chcesz zaznaczyć jakiś tekst czy obraz klikając na nim ppm to okienko dialogowe otwiera się po 3, 4, 5 sekundach, a nie od razu. np. w Photoshopie kiedy kasuje tekst w projekcie, to nie usuwa go od razu po kliknięciu delete, tylko z opóźnieniem. wszystko co robi to strasznie opóźnia.

specjalnie do tego by wykorzystywać jego pełne możliwości został zakupiony win7 64bit, a prawda jest taka że na starym xp 32bity śmiga o niebo lepiej jak na tej siódemce.

jak dawno instalowales 7ke?

czysciles system z roznych brudów? rejestr tak samo, i jak cos to go zdefragmentowac

najlepiej tez jakbys sprawdzil jak wykorzystywana jest grafika pod 7ka, ile pamieci zabiera, taktowanie itp

Jak system działa w trybie awaryjnym?

Czy próbowałeś przeinstalować sterowniki karty graficznej?Zobacz w menadżerze zadań jaki proces obciąża system.Co mówi systemowy podgląd zdarzeń?

Może program antywirusowy należy przeinstalować.

sprawdź programem procexp z SysinternalsSuite może jakiś program/proces/usługa działające w tle pożera ci zasoby procesora

to są uruchomione procesy:

bc1135548e87abe4.jpg

wydaje mi się że tych procesów trochę za dużo… lol

Spróbuj odinstalować Avasta tym http://www.avast.com/pl-pl/uninstall-utility .Widać że internet explorer mocno obciąża procesor,czy system jest aktualizowany?Możesz dać odpowiednie logi w dziale Bezpieczeństwo,w celu wykluczenia infekcji.

Dalej nie wiadomo co ze sterownikami od karty graficznej

to znak że coś jest nie tak ,i jak system działa w trybie awaryjnym?

Pokarz screna z Start-wyszukaj-wpisz tam (msconfig) zakładka uruchamianie.

menedżer nie jest zbyt dokładnym narzędziem lepszy jest wspomniany proces explorer i tak ja pisze Ciuci sprawdź co jest uruchamiane wraz z systemem msconfig wszystkiego ci nie powie użyj programu autoruns

a tak poza tym bardzo dużo masz tych procesów korzystasz z wszystkiego naraz?

system jest zaktualizowany. w trybie awaryjnym zachowuje się tak samo. sterowniki do grafiki są aktualne.

poniżej screeny z uruchomionych procesów. w dziale bezpieczeństwa założę wątek z odpowiednimi logami.

oczywiście że nie korzystam ze wszystkiego na raz, tylko co powyłączać…?

w jaki sposób mam wam przedstawić wynik z autoruns byście mogli na to zerknąć…?

nie masz jakiegoś strasznie dużego zużycia musiałbyś zaobserwować przez dłuższy czas czy nagle jakiś proces nie pożera ci zasobów komputera (zwróć uwagę na system-interrupts) ostatnio pisałem też komuś o tym i okazało się że winą był błędny sterownik

a z autoruns przedstaw zrzut ekranu z tego co widzę spokojnie będzie można wyłączyć:

aam updates notifier

cs5.5servicemanager

winampa

qttask

Witam, tak przejrzałem tylko temat, coś rzuciło mi się w oczy o tym, że miałeś 32b i tutaj od razu nie słuchaj bzdur, że 32b nie korzysta/widzi z 4GB ramu bo to nie prawda. Teraz masz Windows 7 64b, tak?

Tak więc jak wyglądało Twoje przejście z 32 na 64, czy aktualizacja (o ile takowa jest, podobnie jak w przypadku przejścia Vista->7) czy nowy system? Czy od razu tak zamulało czy po jakimś czasie dopiero?

Dodam jeszcze, że mam procesor jak twój, RAMy też, a reszta podobna i Win 7 64b śmiga jak ta lala.

aadobeAAMupdater

neroBacItup

quicktime

winampa

adobecs5

lightscribe control panel

te programy możesz wyłączyć

zainteresuj się tymi gdzie jest brak opisu więc np.

par1284

reszta musiałbyś próbować bo też ciężko jest mi powiedzieć bo nie znam przeznaczenia komputera, zainstalowanych aplikacji domyślam się że służy do obróbki grafiki bo dużo programów związanych z tym

Może eventvwr.msc pokazuje coś ciekawego? Przejrzyj pod kątem ostrzeżeń/błędów.