Win XP i Toshiba L300

Na wymienionym laptopie zainstalowałem Windows XP i mimo wielu starań nie mogę znaleźć sterowników do następujących urządzeń:

CNF 7051 - wbudowana kamera, prawdopodobnie firmy Chicony,

kontroler Ethernet - (Realtek?),

RTL8187B_WLAN_Adapter - to na pewno Realtek,

Uprzedzając - nic, co znalazłem na stronach Realteka nie chce zatrybić.

Może ktoś przeszedł już tę drogę przez mękę lub ma jakiś pomysł, bedę wdzięczny za każdą podpowiedź.

wlan :

http://drivers.softpedia.com/get/NETWOR … 1097.shtml

realtek lanowy musisz zajrzeć do softu - EVEREST i podać model karty

z kamerą może być najwięcej problemów - skontaktuj się z serwisem toshiby oni mogą posiadać takowe.

Sterowniki z Softpedii to te same, które sciągałem ze strony Realteka, system twierdzi, że nie można odnalęźć sterowników dla danego sprzętu. Ethernet już zainstalowałem.

Witam

Podpowiedz gdzie znalazłeś te stery do ethernetu bo aktualnie się z tym męczę:)

lub jeśli był byś tak dobry to podaj żródła do wszystkich sterów.

Grafe i muze zrobiłem WiFi zainstalowałem model się zgadza ale i tak nie trybi:(

Pozdrawiam

W dniu 22.05.2008 , o godzinie 16:45 został dopisany post przez hademar

ok już nie ważne :slight_smile: :smiley: już znalazłem :slight_smile: Pozdrowionka :slight_smile:

Macie stery do LAN bede wdzieczny za linka:)

Na tej stronie są wszystkie potrzebne stery do L300 pod XP-ka musisz tylko wejść trochę dalej klikając kolejno że ma pominąć ankiete wejść w support i coś tam wybrać rodzaj i model kompa i już masz stery:)

Powodzonka

http://www.pc.toshiba-asia.com/support/ … /index.jsp

czy mógłby ktoś napisać jakie stery należy pobrać by wszystko mi działało bo jestem dość słaby w tym a chciałbym by moj laptop działał normalnie na xpku

mam wielka prośbę.zainstalowałem już praktycznie wszytskie sterowniki.i pokazuje mi się w manadzerze urzadzen blad z kontrolerem sieci.nie mam pojęcia co to jest.wszystko mi dziala oprocz bezprzewodowego internetu.zainsatlowalem juz sterowniki realtek wirelles i nadal mam ten problem.czy ktos wie cos na ten temat???bardzo proszed o pomoc.pozdrawiam

Ja tez mam L300 i zero problemow: strowniki mozna pobrac ze strony Realtek’a - do wifi sa podpisane, a pod RJ-45 do modelu 8102E, pozdrawiam