Win XP + Znikające miejsce

Witam! Mam problem z dyskiem C. Windows Xp. I tak całkowitego miejsca mam 24gb. Od początku nie instalowałem zupełnie nic na tym dysku (antywirus,sterowniki + office). I tak ile kroć staram się zwolnić miejsce z dysku i nawet te 500-1gb uda mi się jakimś cudem zwolnic to jak po kilku chwilach ( jak oglądam film online jakiś ) zaczyna mi świrować że brak miejsca na dysku. Gdy to sprawdzam okazuje sie że mam <100mb. No i problem w tym że nie wiem co robić. Usuwam co się tylko da ale powoli i tego zaczyna brakować. Antywirus(Eset SS) rzadko mi się aktualizuje ale czy to możliwe żeby miejsce znikało kilka razy podczas dnia i ciągle się niby aktualizował? No próbowałem już wszystkiego. Może ktoś ma jeszcze jakiś inny pomysł?

PS: Znacie jakiś program aby można było przenieść wolne miejsce z jednej partycji na druga?

Sprawdź za pomocą SpaceSniffer co i ile zajmuje miejsca.

Nawet jeśli to zrobię i zajmie to ze 2/3h to co mi to da?

Dowiesz się co i ile miejsca zajmuje na dysku. I gdzie jest brakujące miejsce, a chyba właśnie o to ci chodzi?

Wszystko sie nie zgadza. Spójrzcie na zajęte miejsce a teraz ile wykrył mi program zajętego. I teraz pytanie za 100pkt. W czym problem Co się dzieje z tymi prawie 2gb?

http://pics.tinypic.pl/i/00464/tifzekiu1oir.jpg

Sory jeżeli ten screen wrzucam w jakiś sposób niezgodny z regulaminem i proszę o wyrozumiałość moderatora :slight_smile:

Szukaj “kobyły” w Danych aplikacji.

Eset aktualizuje się bardzo często (przynajmniej raz dziennie) a sygnaturki nie zajmują zbyt wiele miejsca. Tak że problem leży gdzie indziej.

To raz - Masz w all users 4.4GB i rozwiń ten folder w spacesnifferze. Po drugie, to pokaż zaplanowane zadania, co Ci tam stale doładowuje. Trzecie - XP lubi, gdy go się potraktuje odkurzaczem, poprawi ccleanerem i zbędne usunie z C/windows/software distribution/ download - zawartość usunąć, ale nie folder, pamiętaj. Odkurzacz i ccleaner, możesz pobrać portable - pobiera się zawsze ze strony producenta, albo z bezpiecznej strony portable.info.

Przeniesione z działu Problemy z oprogramowaniem.

Na kilka aplikacji program files, to też pokazuje wartości astronomiczne, jak na XP. Zauważyłem, że folder C/windows/ installer - ma 3.2GB. To ze trzy razy za dużo. W tym folderze nie można zrobić pomyłki, ale na pewno są w nim instalatory po poprzednich wersjach oprogramowania, a nawet sprzed reinstalacji systemu, bo i takie trafiałem u siebie instalatory office z okresu datowanego na poprzednią instalację. Aktualne installery, system wykorzystuje w pewnych sytuacjach, więc najeżdżając kursorem na pliki w tym folderze, wyświetla się ramka z informacją wersji i data, więc można znaleźć nieaktualne wpisy. Niektóre instalatory systemowe mogą mieć datę pierwszego zainstalowania i nawet nie można myśleć o dotykaniu takich.

Dobrze jest użyć programu PrivaZer. http://privazer.com/download.php#.Undgx6zQTVI Wybierz wersję przenośną. To narzędzie czyści pozostałości po poprzednich instalacjach (old) i nie tylko. Pamiętaj, żeby odznaczyć czyszczenie haseł i pozaznaczać resztę, a po zapisaniu ustawienia, przed czyszczeniem, zaznacz zrobienie punktu przywracania rejestru i punktu przywracania systemu.

Raczej nie za bardoz mi to dało. Co z tego ze zwolniłem miejsce skoro po kilku h z 1gb zrobiło sie 81 mb

Dodane 08.11.2013 (Pt) 14:51

A ccleanerem i innymi tego typu programami juz czyściłem PC

A co masz w panel sterowania i w Zaplanowane zadania? Coś Ci ładuje non stop. Pokaż chociaż screen z procesy menadżera zadań.

Wstaw logi z OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

http://www.tinypic.pl/5arkpzmjfowb Nie mam czegoś takiego jak zaplanowanie zadania

Próbowałem 2 razy i za każdym razem zawiesz sie program po 1,5h działania

Uruchom OTL w trybie awaryjnym (jak uruchomić tryb awaryjny)

Dodane 08.11.2013 (Pt) 20:54

Pobierz CrystalDiskInfo portable, wypakuj i uruchom, zmień ustawienia (Funkcje, Advanced Feature, Wartość Raw i ustaw 10 [DEC]) zrób screenshota z programu (całe okno), umieść na http://postimage.org/ i podaj link na forum.

http://postimg.org/image/hamc3d17b/

Hej,

Dysk powoli umiera - czas pomyśleć o wymianie. Rozumiem, że na gwarancji już nie jest? I co z OTL’em, o którym pisał falcon89.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Pomoże ktoś? Właśnie z 800mb zrobiło mi się 18 mb :frowning:

Nie zauważyłem odpowiedzi na następnej stronie. Jutro sie zaczyna weekend wiec postaram sie ogarnąć chwile żeby otl zrobić na awaryjnym. Z gwarancji raczej nic nie będzie dyska ma 8/9 lat

@Falcon89 Ci napisał, co miałeś zrobić. Ani nam zgadywać, czy to antywirus młóci backupy, czy masz tyle w plikach .temp, czy masz ustawioną przeglądarkę na pamięć podręczną ustawioną na GB itp.

Próbowałem zrobić OTL i taka niespodzianka ze tryb awaryjny się w ogóle nie włącza. Punkt pisania miga przez 30min i nic ;/

Nie chciałem robić formata ale po tym widzę ze chyba będę musiał

uruchom cmd.exe i wpisz “powercfg -h off” skasuje ci to plik hiberfil, który jest nie potrzebny jeśli nie korzystasz z hibernacji

Możliwe, że masz dużo oprogramowania uruchomionego i cały czas brakuje pamięci RAM przez co cały czas jest powiększany plik pagefile.sys. Odznacz wszystko co niepotrzebne z autostartu w ccleaner.

Prawym przyciskiem na Mój komputer > Właściwości > Zaawansowane > W sekcji wydajność wybierz ustawienia. W nowym oknie zakładka zaawansowane i określ wielkość pliku pagefile na taką jak pojemność twojej pamięci RAM. “Ustaw” OK we wszystkich oknach, uruchom ponownie.

Wszystko co kopiujesz na pulpit, do moich dokumentów znajduje się na dysku C. Wszystkie programy zapisują tymczasowe pliki na C. Może po prostu czas powiększyć partycję, albo dokupić pamięci RAM?