Win10 - Reinstalacja z płyty

Witam, chciałbym postawić czysty system Windows 10, obecny system mam ustawiony w trybie Legacy, a przed przeinstalowaniem chciałbym ustawić na UEFI (i na tym trybie zainstalować) + sformatować wszystkie partycje. Potrzebny będzie mi do tego moja obecna licencja windowsa, tylko nie wiem jak ją wyciągnąć, używałem 2 programy ale każdy pokazywał inny klucz (nie pytajcie mnie o nazwy bo już są usunięte). Jaki program (sprawdzony na WIN10) do tego polecacie?

key finder

Po co Ci klucz Win 10? Podobno wszystkie są takie same.

Jeśli masz już zainstalowany jako uaktualnienie to wystarczy, że teraz zainstalujesz na czysto będąc podłączony do Internetu.

 

Czyli nie będę miał problemów z ponowną aktywacją? nawet po usunięciu partycji i zmianie trybu na UEFI?

 

Miałem Win 8.1 także klucza aktywacji później nie odzyskam :stuck_out_tongue:

Nie powinno być problemu ale gdyby się pojawiły to zaczniesz od początku (8.1 -> 10 ):wink:

Jednak klucz większość programów pokazuje taki sam, jednak program Tweak-10 pokazuje inny

Przestań zawracać sobie głowę kluczem do Win10!

Nie musisz go znać!

Gdyby to było ważne w czasie pierwszego uaktualnienia lub aktywacji by się on pokazał a Ty byłbyś poproszony o zapisanie go.

 

http://forum.dobreprogramy.pl/konto-ms-a-kilka-kluczy-windows-t511851/?p=3247145

Mam jeszcze drugie pytanie, a co jeśli ktoś ma edycje BOX Win 7 lub 8.1?

Witam, ja tak robiłem i nie było problemów sprawdź tylko czy windowsa masz napewno aktywowanego. Jak będziesz instalował to gdy będzie krzyczeć o klucz to po porostu omiń.

Tu gdzieś o tym było pisane (i na forum też):

http://www.dobreprogramy.pl/Windows-wszystko-co-wypada-wiedziec-o-systemie-Microsoftu,Seria,143.html

Podepnę się pod temat, mam 8.1 box, zrobiłem upgrade do 10. Mam teraz dwie kwestie:

 

  1. Powiedzmy za 2 miesiące będę chciał zrobić czystą instalację. Czyli oficjalnym programikiem od MS robię iso Win10 i instaluję z niego bez klucza, system aktywuje się i jest ok? W przypadku instalacji za np 3 lata sytuacja tez będzie taka sama?

 

  1. Będę chciał za pół roku złożyć nowego kompa. Żeby na nim uzyskać Win10 będę musiał najpierw zainstalować 8.1 i zrobić darmowy upgrade do 10? Pytanie czy on się aktywuje skoro mój klucz już był użyty do upgrade’u starego kompa?
  1. Tak.

  2. Musisz zainstalować Windows 8.1 z nową licencją, która nie była instalowana i aktywowana na innym komputerze - niezależnie czy OEM czy BOX bo ten wcześniejszy, który dziś zaktualizowałeś został już “zmieniony” na Win 10 i go już nie masz (tzn. masz jeśli będziesz chciał powrócić na dzisiejszym komputerze do Win 8.1)

Ad2. Czy ja dobrze zrozumiałem, w sytuacji gdy na nowym komputerze zainstaluję mój 8.1 bez chęci aktualizacji go do 10, to czy ten 8.1 mi się normalnie aktywuje? W końcu licencja box zezwala na przenoszenie

Tak, tylko, że:

jeśli masz obecnie zainstalowany 8.1 BOX i zaktualizowany do Win 10 to już nie możesz tego 8.1 BOX instalować i aktywować na innym komputerze bo jego licencja została przypisana do Win 10 czyli jakby jest nadal w użyciu a BOX nie zezwala na wielokrotną instalację w tym samym czasie bo masz licencję jednostanowiskową.

 

Za darmo dostałeś możliwość aktualizacji systemu do Win 10 z wcześniejszej wersji (7/8.1) a nie darmową licencję na Win 10, bo byś miał dwie a masz nadal tylko jedną licencję.

 

Chcesz zainstalować obecny 8.1 Box na innym komputerze - kasujesz Win 10 z obecnego komputera

http://windows.microsoft.com/pl-pl/windows-10/support

Czyli jeśli usunę wszystkie partycje łącznie z partycją “Zastrzeżone przez system” to po zainstalowaniu i połączeniu z internetem automatycznie się zaaktywuje?

@hokisho tak. Ja tak robiłem na 2 laptopach bez żadnych problemów.

W sumie nie napisałem czegoś co wydawało mi się oczywiste, ale jak najbardziej miałem na myśli to że kasuję ze starego kompa Win10. Dobrze wiem że box to tylko licencja na 1 komp, chodziło mi oczywiście o przeniesienie jej na inny komp po aktualizacji.

 

Jest to sprzeczne z tym co napisałeś wyżej http://forum.dobreprogramy.pl/win10-reinstalacja-z-płyty-t511922/#post_id_3247384

Niestety muszą poczekać z instalacją z powodu zablokowanego trybu UEFI w biosie

Nie jest sprzeczne.

Ja tu nie widzę “znaku równości” pomiędzy tymi wypowiedziami. Przypominam że chodzi mi o instalację 8.1 box na nowym komputerze zgodnie z licencją, czyli najpierw pozbycie się 8.1/10 ze starego kompa i potem instalacja na nowym.