Win8 za 69zl - czy aby opłacalne? - Zalety i wady

Witam,

kupiłem laptop z Windows 7 po 2 czerwca 2012 i dotyczy mnie promocja zakupu win 8 za 69zł :slight_smile:

Mam tylko pytanie: czy to się opłaca? Mam wersję trial win8 i wygląda dziwnie :confused:

A poza tym czy jeśli wybiorę opcję aktualizacji systemu (a nie instalacji od nowa) to system skopiuje mi Office 2010?

Bo dostałem w prezencie od acer’a Office i szkoda go tracić :frowning:

Kwestia wyglądu to już osobista sprawa. To musisz rozstrzygnąć sam. Jeśli chodzi o Office’a, to czy umowa nie pozwala na stworzenie jednej kopii zapasowej :?:

Czyli jeśli dam opcję aktualizuj to znaczy że będę go miał?

Dodane 28.09.2012 (Pt) 21:35

Windows Phone na komputer;)

Dodane 28.09.2012 (Pt) 21:36

Nie chodzi mi o cenę bo ja należę do tej promocji o której już wspominałem. Chodzi o kompatybilność, wygodę pracy itd.

99,8% aplikacji jest kompatybilne. Jak najbardziej się opłaca.

PS. robiłem upgrade na 2 maszynach. Na laptopie z zachowaniem plików użytkownika. Na desktopie z zachowaniem instalek itp, itd. Wszystko bezproblemowo :slight_smile:

No to jak zostaną mi moje “bonusy” od producenta laptopa to chyba mogę rozważyć jego kupno :smiley:

Muszę tylko przemyśleć styl MODERN UI bo na razie wydaje się być dziwny :frowning:

blahax99 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

IMO się nie opłaci bo … poprzednio nowe systemy dawali w takich przypadkach za free a nie za 69zł…

A teraz będziesz miał aktualizację za 69 zł, albo pełną wersję, pewnie w granicach 500-600 zł (mówię o wersji Prof.), więc sam sobie odpowiedz co jest bardziej opłacane - wydanie 69, czy 500 zł.

za 69zł jest z tego co przynajmniej pamiętam tylko upgrade version i to do pobrania z sieci więc trzeba najpierw mieć Win7 wgrany by zrobić upgrade.

Zwykle Windows7 dostarczany z laptopem to zasyfiona niepotrzebnym crapem kopia, którą rozsądnie jest zastąpić czystym systemem + sterowniki+ potrzebny soft. Jednak mimo wszystko i tak najlepsze jest czyste wgranie systemu Windows a nie tam upgrady, szczególnie z poprzednich wydań na nowsze.

Jeśli się autorowi tematu W8 podoba to jak chce to niech kupuje, ja jednak uważam, że Windows7 jest lepszy na laptopy niż jego następca…

a jak już pisał kolega wyżej to polecam autorowi

a)http://www.pcworld.pl/news/376935/Crapware.twoj.wrog.Jak.oczyscic.nowy.komputer.z.fabrycznych.smieci.html

b)http://forum.dobreprogramy.pl/zmiana-systemu-preinstalowanego-czysty-windows-t500004.html

Z tego co wiem, Microsoft zaleca czystą instalację Windows 8 Pro przy użyciu Uaktualnienia do Windows 8. Jest to spowodowane problemami po uaktualnieniu z Win7/Visty. Jest to jak najbardziej legalne.

Ja bym brał takie uaktualnienie za 69zł ;).

według mnie też sie nie opłaca. Masz kompa z win7 i jeszcze chcą od ciebie 69zł za win8 chociaż powinni to za darmo robić. System jest wliczony w cene lapa a nie jeszcze dopłacac.

Dla mnie naprawdę warto, ponieważ:

1)Modern UI

  • jeśli się przyzwyczajmy do tego interfejsu będzie nam się lepiej pracowało, niż z poprzednim Windowsami

  • sklep z aplikacjami od Microsoft, mamy naprawdę świetny wybór darmowych aplikacji. Nie mówię o jakiś aplikacjach do puszczania bąków, tylko o aplikacjach edukacyjnych i innych przydatnych w życiu

  • synchronizacja z kontem Microsoft, czy Google. Teraz dostęp do poczty, kalendarza, czy dysku online jest banalnie prosty. Szybko dostajemy informację o nowych wiadomościach, możemy synchronizować komputer z telefonem, czy to z Windows Phone, czy Androidem

  • świetne aplikację od pogody, czy wiadomości :wink:

2)System

  • szybki, no właśnie Windows 8 jest znacznie szybszy od poprzedników. U mnie żaden Windows nie uruchamiał się tak szybko, czuję się jakbym miał SSD

  • stabilny, korzystałeś z Windows 7? No to chyba wiesz, co oznacza stabilność działania systemu :wink:

  • łatwy w obsłudze, jeśli uważasz, że Windows był przyjemny w obsłudze to chyba nie korzystałeś z Windows 8

  • bezpieczny, wbudowany antywirus działa świetnie, nie mam mu nic do zarzucenia :wink:

Pytanie, czy jeśli zrobie upgrade, zapłace tą ich wymaganą kwote i adjmy na to, że mi się 8 nie spodoba, pal licho z kasą, ale czy będe mógł wrócic do 7 z moim kluczem czy będzie on juz przypisany 8?

A co stoi na przeszkodzie żebyś zrobił sobie backup obecnego systemu, pobrał z neta Windows 8 Enterprise (90 dniowa wersja testowa), zmienił język na polski i testował? Ofertę za 69 PLN masz ważną chyba do końca stycznia, więc zdążysz się zdecydować czy wolisz Win 7 czy 8. Jeżeli nie podoba Ci się Modern UI, ale powiedzmy że stwierdzisz że ósemka jest szybsza, to z DP możesz pobrać Classic Shell i będziesz miał menu start, takie jakie będziesz chciał.

jeśli nie robiłeś formatu w laptopie z Windows7 (wgranym w laptopa przez producenta) to tak bo standardowo system masz aktywaowany kluczem grupowowym oem a klucz na dole laptopa jest nie nie aktywowany jeszcze. Wystarczy więc wgrać system z czystej płyty (link masz u góry ktoś podał) i aktywować kluczem ze spodu laptopa.

Będziesz mógł wrócić bo Windows 8 podczas instalacji najpierw wykonuje backup starego windowsa, który będzie umieszony w C:\Windows.old

Także wtedy downgrade możesz wykonać bez problemu. Klucz nie zmienia systemu zapamiętaj sobie. To, że musisz mieć legalną 7 by móc zaktualizować nie sprawia, że klucze się łączą. Do Windows 7 nadal masz ten stary klucz, a do Windows 8 dostaniesz nowy klucz.

Dzięki, już to zrobiłem, rzeczywiście dostałem nowy klucz, dzieki za pomoc :slight_smile: 8 jak narazie bardzo fajna i przyjazna :slight_smile: Wystarczy połapać sie w okienkach :smiley: