Windows 10 build 9926 - Sterowniki DVD/USB?

Siema, próbuje zainstalować najnowszą wersję Windows 10 i przed instalacją mam taki błąd. I co zrobić?

 

 

Instalowane na win 8.1 64bit przez .iso z dysku (nie dvd czy usb)

 

Dodam że wcześniej instalowałem któryś z 1 buildów i nie było problemów 

No coś tam czytałem o porzuceniu wsparcia dla nośników optycznych, albo z usb ;PPP nie pamiętam. Z klucza USB instaluje się normalnie. użyj Rufusa i o ile nośnik pozwoli, nie zawsze wszystkie działają i bedzie widoczny podczas wyboru opcji bootowania to się zainstaluje.

Spróbuj na VirtualBoxie.

Cześć,

 

Sprawdź sumy kontrolne pobranego obrazu. Ja instalowałem dziś Windows 10 na VMWare Player i takich problemów nie zauważyłem.

Choć sam system działa na wirtualnej maszynie bardzo powolnie.

Na virtualbox najnowszy windows 10 działa. Z mniejszą wydaje się płynnością niż pierwsza wersja, ale poprawnie. Problem ma najnowsza mozilla 37, bo nie działa ale poza tym wstępnie nie spotkałem innych niekompatybilności (wersja x64).

Ile przydzieliłeś ramu?

Jestem ciekawy jak sobie radzi 10.

Skopiowałeś iso na pena, czy jego zawartość, bo to nie to damo. Oba przypadki są dozwolone. W jednym wybiera się iso, w drugim nosnik instalacyjny(piszę z pamięci, ale nazwy będą równoznaczne).

Ja instalowałem na Virtualbox z pliku .iso, na 4GB z 8GB ramu i 2 z 4 rdzeniach. Działa płynnie, tylko że nie mogę ustawić pełnego ekranu po doinstalowaniu VBox Guest Additions, mimo że zainstalował poprawnie.

W menadżerze urządzeń wychodzą dwa błędy - jak na załączonym screenie:

http://postimg.org/image/3ybn20gll/

Dodam, że na identycznych ustawieniach VirtualBox zainstalowałem Win 8.1 i działa wszystko OK.

U mnie również są te dwa błędy po wgraniu virtual box guest. Pełen ekran nie działa.

Oprócz tego co napisałem i opisał kolega wyżej, nie działa mi też zmiana hasła logowania na PIN.

Zmienia, zatwierdza, ale przy ponownym logowaniu chce hasła a nie PIN-u.

I tak jak w moim poście wyżej w Win 8.1 to jednak działa.

Jak zakładasz w VirtualBox “Nowy dysk” robisz wszystkie ustawienia i przy wyborze “Start-up disk” musisz wskazać gdzie jest plik *.iso - czyli całą ścieżkę do pendriwa.

Ale po co Ci to tak robić, skoro *.iso masz na twardym dysku i z niego instalujesz. Po zainstalowaniu iso możesz usunąć.

Najlepiej zainstaluj z iso z dysku. Jak dojdziesz do ekranu instalacyjnego to nie wchodź w ten ekran co masz teraz (po co instalować sterowniki w VB).

Z tego ekranu możesz wrócić do tyłu strzałką z lewym górnym rogu.

Tam wybierz cały dysk który wybrałeś standardowo w Win 8 i 10 jest 25 GB. Wybierz to i instaluj.

Cześć,

 

Proponowałem już wcześniej sprawdzenie sum kontrolnych pobranego obrazu, jednak przeszło to bez echa. Identyczny błąd, czyli komunikat o braku sterowników występuje m.in. przy Windows 7 w momencie gdy obraz systemu nie pobrał się prawidłowo. Wystarczy go wówczas pobrać raz jeszcze i problem znika.