Windows 7 zawiesza się na ekranie "Zapraszamy" kółko się cały czas kręci

Witam

 

Mam  problem od paru dni komputer podczas uruchamiania zawiesza się na ekranie Zapraszamy kółko cały czas się kręci. Mimo  odczekania kilkunastu minut nic się nie dzieje. Gdy wszedłem w tryb awaryjny i wykonałem tzw. "czysty rozruch przy pomocy pliku msconfig.exe to system się uruchomił. Po całej procedurze przywróciłem normalne uruchamianie. Sprawdzałem wielokrotnie uruchamiając i zamykając komputer i włączał się normalnie. Dziś znowu się zawiesił wszedłem w tryb awaryjny i zaczął się uruchamiać  znowu normalnie pytanie na jak długo.  Sprawdzałem go Avastem nic nie wykrył. Proszę o pomoc co może według Państwa być problemem nie chce wyjść na głupka zawożąc go do serwisu i nagle uruchomi się on normalnie a ja wyjdę na idiotę. Proszę o pomoc. System to Windows 7, 32 bity Laptop Lenovo G700, Procesor Intel 2x 2400 MHz, Ram 4 GB , dysk 1000 GB.

Stan dysku twardego był sprawdzany?

 

Tak defragmentacja była już na tym komputerze robiona.

Stan dysku sprawdza się np. Programem Crystal Disk Info.Defragmentacja to samo porządkowanie plików na dysku.

Jeśli dysk ok.To zobacz czy działa tryb awaryjny z obsługą sieci i tam spróbuj go sprawdzić na malware,który być może załapałeś.Może coś siedzieć,co blokuje uruchomienie systemu.Programy Combofix,AdwCleaner,Malwarebytes Antimalware.

Odinstaluj najpierw Avasta i potem sprawdż.

Jeśli się w tym nie łapiesz,pomóż o pomoc,kogoś bardziej obcykanego z komputerami.

Sprawdziłem komputer programem malwarebytes i wykrył 60 podejrzanych plików załączam raport.

Raport.txt

Mimo usunięcia 60 podejrzanych plików komputer dalej się zawiesza na ekranie zapraszamy. Gdy wszedłem w tryb awaryjny z obsługą sieci przeskanowałem komputer programem Malwarebytes program nic nie wykrył. Teraz skanuję programem Avast podczas uruchomienia komputera może coś wykryje. Gdy przechodzę z trybu awaryjnego i komputer zaczyna się uruchamiać normalnie trwa to od 2 do 3 dni potem sytuacja się powtarza z zawieszaniem na ekranie zapraszamy. Szczerze mówiąc nie wiem co już robić.

Miałem przed chwilą to samo - uruchomiłem w trybie “repaier mode” czy jakoś tak, po czym wybrałem konsolę i wydałem polecenie:

`chkdsk C: /F’ Po tym reboot i komputer się uruchomił, jakieś błędy w systemie plików.

Czy mógłbyś opisać tą procedurę bardziej szczegółowo byłbym wdzięczny

podczas uruchamiania systemu, zaraz po biosie wciskaj F8, następnie  wybierz tryb awaryjny z wierszem poleceń i wpisz chkdsk C: /F

To jest sprawdzanie plików na dysku, może pomóc ale nie musi. Prawdopodobnie masz dysk uwalony, Spr. dysk programem HDTune

Tom komende chkdsk C: /F mam wpisać w konsolke cmd ? Sprawdzę dziś dysk programem HD tune

“Tą”. I tak, wchodzisz w tryb awaryjny, potem w CMD i wpisujesz tą komendę.

 

daj print screen z  hd tuna. zrób też speedmap i pokaż

Jak na razie komputer włącza się normalnie mam nadzieje, że będzie ok załączam print screen

HDTune_Benchmark_ST1000LM014-1EJ164.png

Pokaż zdjęcie z CrystalDiskInfo

http://crystalmark.info/download/zz/CrystalDiskInfo7_0_0-en.exe

Drodzy Państwo 

 

Już się ucieszyłem już witałem się z “gąską” ale szczęście trwało tylko parę dni i komputer znowu się zawiesił. Sprawdziłem komputer w cmd  scannow i zastosowałem komende  chkdsk C: /F. Próbowałem naprawić system z płyty instalacyjnej ale na niej nie mam tego polecenia napraw system jest tylko zainstaluj teraz. Jedynie co mi się udało gdy komputer się zawiesił to wszedłem kilkakrotnie w tryb awaryjny i uruchomiłem ponownie komputer i tak kilkakrotnie aż znowu włącza się normalnie pewnie znowu na czas trzech dni i znowu się zawiesi. Nie wiem co już robić proszę o rady co może być przyczyną i jak ją naprawić. 

Sprawdzenie dysku

  1. Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip.
  2. Rozpakuj pobrany plik, aby uzyskać plik ISO.
  3. Nagraj plik ISO jako obraz na płytę np. używając Active ISO Burner. Nagrywaj najmniejszą możliwą prędkością
  4. Uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.
  5. W głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Mini Windows Xp i naciśnij Enter i poczekaj
  6. Po uruchomieniu Mini Windows XP uruchom z pulpitu HBCD Menu
  7. W HBCD Menu wybierz Programs - Hard Disk \ Storage - HD Tune
  8. u góry w HD Tune wybierz dysk twardy, w HD Tune przejdź na kartę Error Scan i kliknij Scan.
    Jak odczytywać wyniki?  Czerwone bloczki oznaczają bad sectory (uszkodzenia), zielone bloczki - oznaczają, że jest w porządku.  Jeżeli będą czerwone bloczki, to dysk do wymiany. Czas sprawdzania dysku - przykładowo dysk 500 GB SATA sprawdzałem 330 minut (5 i pół godziny).
  9. Zerknij jeszcze na zakładkę Health w HD Tune i przedstaw zdjęcie na forum.

 

Sprawdzenie pamięci

  1. Pobierz Hirens.BootCD.15.2.zip.
  2. Rozpakuj pobrany plik, aby uzyskać plik ISO.
  3. Nagraj plik ISO jako obraz na płytę np. używając Active ISO Burner. Nagrywaj

najmniejszą możliwą prędkością
4. Uruchom komputer z płyty, którą nagrasz.
5. W głównym menu przy pomocy strzałek w górę i w dół na klawiaturze wybierz Memtest. Rozpocznie się test pamięci RAM. Poczekaj na koniec i przedstaw zdjęcie na forum.

 

Niestety podjąłem decyzję o formatowanie komputera może to coś da Mam nadzieję, że to rozwiąże problemu szkoda tylko danych :frowning:

Wrzuć jakiegoś liva linuksa i zgraj na inną partycję

 

Po dzisiejszym sprawdzeniu dysku i po przywracaniu systemu komputer się uruchamia więc na razie zaniechałem formatowanie może będzie już dobrze mam taką nadzieje.

 

Niestety komputer znowu się zawiesieszał na ekrania zapraszamy więc zrobiłem formata partycji systemowej. Niestety po wgraniu plików od grafiki i pozostałych sterowników znowu się zawiesił na ekranie zapraszamy. Chyba będę musiał oddać go do serwisu może oni stwierdzą co mu “dolega”. Może Państwo macie jakieś pomysły co może być powodem ? Dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Finałowe rozwiązanie problemu.

 

Gdy straciłem już jakąkolwiek, nadzieje na poprawę stanu komputera. Naszła mnie myśl czy na systemie Windows 8.1 64 bity będzie działał jak na Windows 7 32 bity się zawiesza na ekranie zapraszamy. Gdy zrobiłem formata i zainstalowałem Windows 8.1 zaczął normalnie funkcjonować włącza się i nie zawiesza się na ekranie zapraszamy. Jestem teraz w czasie instalacji programów. Na razie działa ok już drugi dzień jeśli do końca tygodnia się to utrzyma to myślę, że będzie ok pozdrawiam.