Windows 8 za 50zł?!?

Witam!

Przeglądając internet natrafiłem na ciekawą ‘ofertę’.

Mianowicie windows 8 PRO za około 50zl… https://www.g2a.com/windows-8-professional-32-64-bit-cd-key-global.html

Support tego sklepu twierdzi, że takie coś jest legalne.

Jak myślicie forumowicze? Kupić?

 

Wydaje się że wszystko ok. Ciekawe tylko czemu tak tanio.

Kupiłem, Windows mówi, że klucz jest legalny :slight_smile:

Dostałeś sam CD-KEY bez nośnika?

Napisz więcej szczegółów jeśli możesz, bo cena wydaje się bardzo korzystna - pytanie czy to nie lewizna.

Na pudełku z obrazka można wyczytać, że x86/x64 download links included. Z opisu za wiele nie wynika, bo jeśli to jest update, to powinieneś mieć niższą/wcześniejsza wersję systemu Windows.

No właśnie wygląda jakby to mogła być wersja Upgrade.

 

Jak w przypadku Windows 8 wygląda sprawa certyfikatu autentyczności? Gdy sam kupuje system we własnym zakresie to jakiś powinienem otrzymać?

Jeśli to jest faktycznie upgrade to musisz mieć niższą wersję, do której na 99% masz COA. Nigdy nie korzystałem z takiego rozwiązania, tj. kupno licencji i klucza przez internet, ale podejrzewam, że autentyczność można sprawdzić na stronie, z której pobiera się instalki systemu.

Gdyby to była wersja BOX to kupiłbym chyba, bo ona umożliwia przenoszenie systemu na inne stanowisko zgodnie z licencją?

 

Cóż, ciężko jest prześwietlić takiego sprzedawcę i sprawdzić taką okazję. Autorze tematu, w jaki sposób sprawdziłeś legalność? Stwierdzasz to po tym, że przeszła aktywacja online?

Dziwna sprawa. W sumie 50zł to nie majątek i fajnie byłoby sprawdzić czy aby napewno nie jest to zwykły update z niższej wersji. Chociaż najważniejsze, że działa.

8 możesz przenosić nawet w wersji OEM.

 

Dzięki za informację, w takim razie byłem niedoinformowany :slight_smile:

To tylko upgrade

Owszem może to być legalna wersja sytemu Windows 8, no ale może nie mieć niektórych opcji, bądź dodatków.

Możesz napisać o jakie opcje i dodatki Ci chodzi?

Tak tanio bo pewnie sam klucz bez nośnika, pudełka itp :slight_smile: Chyba kupię bo nawet jeśli to tylko upgrade to mam oryginalny Win 7.

Chyba nawet jak na sam klucz to trochę zbyt tanio

Sam klucz bez COA jest nielicencjonowany. 

Witam,

Nie było mnie przez dłuższy czas na forum.

Klucz działa, pomoc Microsoftu równiez informuje mnie, że ta wersja jest legalna.

8 chyba nie sprzedawali w wersji BOX, dopiero przy 8.1 wersja Box wróciła.