Router P6331-4A i rozłączanie internetu?

Witam. Posiadam router CERBERUS P 6331-4A, zaś internet mam z neostrady. Mój problem polega na tym iż co jakiś czas internet się rozłącza na około minutę po czym znów się łączy. Dzieje się to nieregularnie przynajmniej 2 razy dziennie. Podobno związane jest to z moim stałym ip przez, które to internet musi się rozłączać by je zmienić?(z tym, że czasem rozłącza się 30 min po włączeniu komputera :? ). Dawniej gdy miałem zwykły modem internet rozłączał się nie częściej niż co 12h… I tutaj moje pytanie czy da się coś zrobić by internet nie rozłączał się tak często? Bądź ustawić tak by rozłączał się o określonej godzinie lub po np 2h od włączenia kompa :?:

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

Wychodzę z założenia, że masz Neostradę, Przy zmianie IP, połączenie powinno się zrestartować, poza tym ma ona miejsce dopiero po 24 godzinach od połączenia.

Router rozłącza się z linią telefoniczną czy z komputerem?

Humm nie wiem z czym się rozłącza wiem, że przez tę 1minute nie mam internetu. A co do czasu restartowania to jak już wspomniałem ma to miejsce czasem nawet po 30 min od uruchomienia komputera. Słyszałem natomiast, że jeśli sam zresetuje modem (odepnę go od zasilania i podepnę ponownie :?: :?: ) to nie powinien się sam rozłączać przez minimum 6h - Możliwe?

Mało prawdopodobne.

Po rozłączeniu wpisz w wierszu poleceń:

ping 192.168.1.1

I napisz, czy będą odpowiedzi.

Podejrzewam, że trapi cię najczęstsza przyczyna czyli za niska wartość SNR Margin. Jaką masz wartość? Jeśli jest ona bliska 6 dB to jest to to.

Trochę można tę wartość zwiększyć, ale od strony providera. Miałem tak, podniesiono wartość z 6 do 12 dB i po problemie.

JacBx niestety nie jestem obeznany w temacie a to co napisałeś to dla mnie czarna magia :confused:

Wejdź do konfiguracji routera przez przeglądarkę. W zakładce, gdzie są dane xDSL masz różne parametry w tym m.in.

  • SNR Margin (dB) wartości downstream i upstream

-Attenuation (dB) wartości downstream i upstream

Zobacz wartości SNR Margin.

Może być podane również w jednostkach (0,1dB).

Właśnie wartość SNR Margin downstream około wartości 6 dB lub 60 (0,1dB) będą przyczyną ciągłego rozłączania.