Windows 7 czy XP - który lepszy na mojego laptopa?

Witam!

Posiadam laptopa TOSHIBA z Windows 7:

Procesor: Intel Pentium Dual Core T2370 - 2x 1733 MHz

RAM: 2 GB

Karta wideo: Mobile Intel® 965 Express Chipset Family - pamięć 385 MB , procesor - 400 MHz

Dysk twardy: TOSHIBA MK2552GSX ATA Device - 232 GB

Jaki system byłby najlepszy na mojego laptopa - pozostać przy Windows 7, zmienić na Vistę czy XP?

Głównie chodzi mi o to, na którym z tych systemów najlepiej będą chodziły gry. Czytałem na wielu forach, że na w grach Windows 7 jest mniejsza liczba klatek na sekundę niż np. na XP - sam zauważyłem, że gdy na Viście grałem w Call Of Duty 4 (co prawda na minimalnych wymaganiach) mniej się cięła niż na Windows 7 przy tej samych ustawieniach. To samo z Counter Strike - mam wysoki ping - gdzie przy Viście nie miałem takiego problemu.

Mógłbyś spróbować z mało zasobożernym Windowsem XP. Przechodzić na Vistę nie ma sensu - to to samo co Windows 7.

A jeśli chodzi o instalację to wystarczy po prostu włożyć płytkę z XP do napędu żeby się instalator odpalił i normalnie zainstalować XP czy mogą być jakieś problemy z przejściem z Windows 7 na XP?

Zostań przy 7.

Jak coś źle chodzi to wina zaśmieconego systemu. Zainstaluj czystego 7, bez żadnych fajerwerków od producenta.

Poza tym twój układ graficzny nie nadaje się do gier, więc cudów się nie spodziewaj.

Zgadzam się z Bart25.

Nie zmieniaj systemu na WinXP; nie wiadomo czy producent laptopa w ogóle opublikował sterowniki do tego laptopa dla systemu XP.

Nie ma też sensu zmieniać systemu na Vistę.

Zainstaluj Windows 7 od nowa, sprawdź czy wgrane są najnowsze sterowniki do grafiki.

Poza tym nie oczekuj zbyt wiele - masz bardzo słabą kartę graficzną i raczej słaby procesor.

Ja bym zmienil na XP, malo ramu, slaba karta graficzna xp lepiej sobie poradzi ale najpierw sprawdz czy sa sterowniki na stronie toshiby do tego laptopa jezeli tak to xp jest lepszym wyborem.

  1. Wcześniej miałem zaśmieconą syfem od TOSHIBY laptopa i dlatego zainstalowałem Windows 7

  2. Laptop ma najnowsze sterowniki - ściągam je na bieżąco DriverMax’em

  3. Laptop jest regularnie czyszczony CCleaner’em i defragmentowany

  4. To który system mam wybrać?

bubon

Wiem o tym, dlatego nie proszę tu o cuda tylko mówię tu o minimalnych detalach - już pisałem że nawet na Viście lepiej chodziła mi ta gra.

Tak na marginesie czy jest jakaś (w miarę bezpieczna) opcja podkręcenia karty graficznej - czytałem tutaj -> http://www.poradykomputerowe.pl/sprzet_komputerowy/podkrecanie_karty_graficznej_w_notebooku-1664.html, że program GMA Booster potrafi podkręcić karty graficzne w laptopach, czy to prawda, a jeśli nie to jaki program potrafił by mi podkręcić tą kartę graficzną?