Windows Defender Control Apps.exe. Nie można odnaleźć pliku

Witam wszystkich! !!

Czy w ogóle używasz Defendera, może instalowałeś Microsoft security essentials ??

nie mam pojęcia kobietka używała laptopa. Co to może być :o

Wszystko i nic :smiley:

Poważnie podchodząc do sprawy, musimy ustalić czy jest zainstalowany Microsoft Security Essentials, jeżeli tak to prawdopodobnie Defender nie został dokładnie wyłączony, to jest naturalna kolej rzeczy po zainstalowaniu tego programu, być może wystarczy wywalić wpis Defendera z auto-start i problem powinien przestać występować.

Jeżeli MSE nie został zainstalowany a chcesz nadal używać Defendera to najlepiej go reinstalować, o tym będziemy myśleć jak ustalimy powyższe fakty.

Jeżeli nie potrzebujesz Defendera (masz np. pakiet Internet Security, który ma program anty-szpiegowski) to możemy go wyłączyć całkowicie jako usługę, wywalić wpis z auto-start i problem przestanie istnieć.

Dalsze działanie uzależniam od Twojej odpowiedzi i decyzji :wink:

mam avasta,jeżeli przy tym programie można wyłączyć defendera to zrobię tak

Windows Defender Control Apps.exe to rootkit podszywający się pod element Windows Defendera.

Pokaż logi z narzędzi OTL + GMER.

OTL ustawiasz jak na tym obrazku.

Klikasz Run Scan.

Pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator… ).

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Zawartość logów wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

Nie wiem jak się to stało ale problem rozwiązał się sam, także przepraszam za kłopot i dzięki za pomoc. Temat uważam za zamknięty.