Windows 7 i głośniki 7.1

Witam wszystkich :smiley:

Mam taki problem z głośnikami(choć bardziej chyba z samym sterownikiem od płyty głównej) otóż grają tylko głośniki przednie a pozostałe nie. Próbowałem przestawić w panelu sterowania w dźwiękach na zestaw 7.1 jednak to nie pomaga. Wcześniej na WinXP wszystko grało dobrze. Płyta główna to ASUS M2N-SLI. System 32bitowy.

Proszę o pomoc

screenshot002k.th.png

Jak widzisz Twoja płyta główna nie obsługuje systemu operacyjnego Windows 7… stąd Twoje problemy z konfiguracją dźwięku…

Możesz jeszcze spróbować zainstalować te od Visty , zarówno Vista jak i Windows 7 mają to samo jądro systemu ,ale nie daję 100% pewności…

Jak nie obsługuje, jak system się zainstalował i działa (prawie) dobrze? :slight_smile:

A co prawidłowej obsługi dźwięku wielokanałowego w siódemce (i Viście):

  • należy zainstalować sterowniki dedykowane do tych systemów ( smylas już to zrobił, bo inaczej nie miał by dźwięku wcale)

  • żeby cieszyć się jakością dźwięku 5.1 (czy nawet więcej tych .1) trzeba… włączyć we właściwościach odtwarzania odpowiednią konfigurację głośników (też już zrobione) i… odtwarzać dźwięk z odpowiedniego źródła :-). mp3-ki są przecież tylko stereo (2.0), wiec system odtwarza je tylko na dwóch głośnikach (tych “z przodu”)

  • no ale “w XP wszystko było dobrze!”. W Viście/7 też będzie :-). Trzeba tylko włączyć (domyślnie wyłączony) efekt pozwalający na rozszerzenie odtwarzanego dźwięku (np stereo) na wszystkie zainstalowane głośniki. W sterownikach do stareńkich kart opartych na realtekowym AC97 ta opcja nazywa się ‘Wypełnienie głośników’, w innych przypadkach trzeba poszukać samemu. Albo może ktoś inny podpowie…

Opieram się na tym co znalazłem na stronie producenta płyty… zasugerowałem aby zainstalować sterowniki od Visty ,co do reszty to nie wiem… mam nadzieję ,że jednak wszystko będzie OK

A więc tak, znalazłem w internecie jakieś sterowniki pod win7 które się bez problemu zainstalowały, teraz działa już pięć głośników na raz, jednak pozostałych dwóch nie mogę za nic zmusić do współpracy. Zrobiłem screena z SoundMax’a, zaznaczone głośniki nie grają:

goniki.jpg

Głośniki są na 100% sprawne.

Mam nadzieje że macie pomysł jak zmusić pozostałem dwa głośniki do grania, jak nie to pozostaje mi kupno jakiejś najtańszej karty muzycznej creativa albo powrót do xp :stuck_out_tongue:

Poczekaj na SP1 do 7, on umożliwi słuchanie w 7.1 :-({|=

To prawda? Może to ktoś potwierdzić? :o

Prawda ,ale kiedy to będzie ?.Z tego co przeczytałem premiera SP 1 dla Windows 7 ma odbyć się latem 2010r - pozostaje tylko czekać…

Czyli nawet jeśli zakupie kartę muzyczną to nie bardzo mi ona pomoże?