Windows nie chcę się wczytać przy starcie systemu

Witam wszystkich forumowiczów,

Nie jestem informatykiem ani biegłym w sprawach oprogramowania, więc postanowiłem napisać tutaj.

Moja dziewczyna ma problem ze swoim systemem windows. Wczoraj wieczorem wszystko normalnie działało, jednak kiedy dziś rano włączyła komputer, system Windows jakby się nie wczytuje - pojawia się tapeta, klepsydra i… to wszystko. Poradziłem jej, by przeszła na tryb awaryjny i przeskanowała system (używa programu Nod 32), ale samym skanem odłączyła internet (korzysta z neostrady). To niestety nic nie dało. Proszę wszystkich o pomoc, sugestie ect.

Piszę w jej imieniu, bo ona sama nie ma w tej chwili dostępu do sieci, by samej poszukać pomocy, a jak łatwo sie domyśleć, też nie jest orlicą :wink: jeśli chodzi o sprawy użytkowania komputera :wink:

Z góry dziekuje(my) :slight_smile:

Po włączeniu komputera wciśnij klawisz F8, przed rozpoczęciem ładowania systemu. Następnie:

  • wybierz tryb awaryjny z wierszem polecenia.

  • wybierz system operacyjny, jeżeli Masz ich więcej.

  • Zaloguj się do systemu na konto z uprawnieniami administratora.

  • Wpisz c:\windows\system32\restore\rstrui.exe , gdzie na dysku C jest zainstalowany XP.

  • Przywróć do czasów sprzed awarii.

To samo zrobisz w trybie awaryjnym przez, menu start->wszystkie programy->akcesoria->Narzędzia systemowe->oczyszczanie dysku->wybierasz dysk->więcej opcji->przywracanie systemu i kopie w tle->kliknij oczyść.

Potem sprawdźcie system pod kątem obecności wirusów: http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html

Jaki system? Jeśli widzisz samą tapetę uzyj skrótu CTRL+ALT+DEL by wywołać Menadżer Zadań, klikamy w nim Plik/Nowe zadanie i w okienku wpisujemy “explorer” bez “”. Daj znać czy zadziała.