WINDOWS 7 i Xp nie rozwiązany problem na jednej partycji

WItam. Mam taki problem :slight_smile:

Mialem Xp na partycji E :slight_smile: Ale kupiłem windows 7 i zainstalowałem go na partycji C gdzie wczesniej miałem Viste. Po zainstalowaniu 7 uruchamia od razu mi się ona nie mam okna z możliwościa wybrania systemu. Uzywając Vistabootpro i easybCD tworzyłem loadera. MIałem możliwośc wybierania systemu ale wchodząc w Xp resetował mi się komputer ??

Ktoś może wie co jest tego przyczyną ?

Tylko zbędne komentarze i o odp bez sensu dziękuje… wiem ze jak sie zainstaluje najpierw Xp a pozniej nowszy to powinna być mozliwosc wyboru ale nie ma !!

Mam taki problem i prosze o odp na ten problem :slight_smile:

A nie da sie jakos tymi bootmenagerami czegoś stworzyć ? nie moge usunąc xp bo mam na nim dane on ma zostać tak jak jest !!

musze wejsc na niego i tyle :slight_smile:

Spróbuj GAG nic nie gwarantuje, ale wydaje mi się, że powinno działać.

Jak nic nie da najwyżej odinstalujesz GAG i zmiany zostaną cofnięte.

A jeśli masz stację dyskietek program można zainstalować na dyskietce i z niej uruchomić komputer, żeby spróbować nie wprowadzając żadnych zmian na dysku twardym.

Instrukcję masz tu: http://portal.suse.pl/wiki/index.php/GA … dla_GRUB-a

Zastanawiam się tylko czy już coś nie popsułeś ?

I czy przed próbą z GAG nie trzeba wcześniej odwrócić zmian, które spowodowały programy o których piszesz.

Ile masz tych danych na E? Ja miałem ten sam problem, chcąc mieć 2 systemy i nie obeszło się bez przenoszenia danych po to by:

a) przywrócić właściwe oznaczenia partycji,

b) mieć 2 systemy.

Napisz czy masz 1 czy 2 dyski, oraz ile zajmują ci dane oprócz systemu na E?

P.s. do przeniesienia miałem ok. 100GB danych(muzyka/filmy) , potem format, stawianie systemów, instalacja sterowników i programów, przywracanie danych - czas operacyjny ok. 4h

P.s 1

  • jak chcesz aby było dobrze, musisz “pocierpieć” niestety tak jak ja :wink:

Danych na E nie mam żadnych w postaci filmów itd. Na e mam tylko Xp :slight_smile: ale pisząc dane chodziło mi o archiva zakładki, historie róznych programów i ustawienia zapisane wewnątrz programów :slight_smile:

No i posiadam jeden dysk :))

Tomik co masz na myśli pisząc nie popsułem ? :frowning:

Chodziło mi o to:

Możesz mieć coś poprzestawiane skoro Xp się resetuje, może plik Boot.ini albo coś innego i dlatego dopisałem:

Jeśli OBECNIE win7 uruchamia się normalnie, a wybranie XP powoduje NATYCHMIASTOWY restart (ani przez chwilę nie widać loga XP lub paska ładowania systemu) możesz od razu zabierać się za próby z GAG.

Jeśli tak nie jest, to musisz tymi programami o których wspominałeś wcześniej zrobić tak, żeby przywrócić do stanu sprzed ich zainstalowania (konfigurowania).

Jak tego nie wiem, bo nie wiem jak daleko idące zmiany w systemie te programy (Vistabootpro , easybCD) wprowadzają.

W każdym bądź razie nie masz wiele do stracenia, bo jak już wcześniej wspominałem GAG można przetestować za pomocą dyskietki.

A jeśli takiej możliwości nie masz, to w razie braku pozytywnych efektów działania programu odinstalujesz GAG i tyle.