Windows nie widzi dysków IDE

Witam. Mam win xp professional i trzy dyski twarde. Jeden na sata II i dwa dyski na IDE. Najpierw windows nie chciał się uruchamiać, stał na ekranie ładowania. Jak odłączyłem dyski IDE to się uruchomił normalnie. Ale jak podłączyłem je z powrotem to windows się uruchomił ale dysków IDE nie ma. Patrzyłem w menadżerze i w Everście, konfliktów nie ma. Kontroler się spalił czy co?

windows niektorych typow dyskow moze nie widziec. kiedys mialem taki program co je rozpoznawal. :google:

To nie to. Windows z tymi dyskami działał kilka lat.

Jaki masz zasilacz ?podaj konfigurację kompa i nazwę zasilacza oraz nazwy dysków i całej reszty kompa

często tak się dzieje gdy dysk nie dostaje odpowiednio dużo prądu zwłaszcza przy starcie systemu tego wymaga

Proszę:

Płyta Asus P5K

Procesor Core 2 Duo E4300

Dysk twardy Serial ATA WDC WD2500YS (250GB) Trzy partycje

Dysk IDE WD 400JB (40GB)

Dysk IDE Seagate ST310212A (10.2GB)

Palit GeForce 8600 Gt sonic+

Lite-ON DVDRW LH-20A1L

SB Live!5.1

Zasilacz AMACROX Warror AX-450-PNF

Monitor Samsung SyncMaster 206BW

Pamięć Goodram PRO DDR2 2x1024MB 800MHz CL5.0

sterowniki do kontrolera jmb363 zainstalowales?

bo na tej plycie IDE jest na tym wlasnie kontrolerze a nie na SB

w biosie ustawiony kontroler na IDE, czy ahci lub raid?

kolejnosc bootowania rowniez wlasciwa?

Sprawdziłwm wszystko dokładnie. Sterowniki, bios i dyski podłączyłem na kilka sposobów.Teraz problem jest jedynie z dyskiem 40GB, przy starcie jest widoczny ale jak windows się uruchamia to na ekranie powitalnym obraz się zatrzymuje i tak sobie wisi.

A zworki na dyskach IDE dobrze ustawione?

Mam ten sam problem. Mam Windowsa XP Home ale opis taki sam. Po którym z kolei restarcie Windows się załaduje a jak nie to sobie wisi. A jak już się załaduje to nie widzi dysku z DVD. Komputer ma 2 tygodnie. Nowiusienki i już mi nerwy psuje. Tym bardziej, że z poprzednim przeszłam piekło i myślałam, że z zakupem wszystkie moje komputerowe problemy odejdą weg. Nic bardziej mylnego :frowning: