Windows XP - opcja autoodtwarzania przestała działać

Nie działa mi opcja autoodtwarzania, w sensie wkładam płytkę CD bądź DVD z filmem, muzyką, grą i nic się nie wyświetla, muszę sam uruchamiać z napędu z poziomu Mój Komputer. Podobnie kiedy włożę pendrive’a - nie pyta mnie czy go otworzyć. Wszystko było ok, dopóki nie zainstalowałem obrazu płyty z jedną grą (oryginalna, po prostu obraz płyty mam zrobiony) za pomocą programu Daemon Tools. I teraz nie wiem czy to wina tej gry czy programu… We właściwościach napędu, w zakładce z autoodtwarzaniem mam wszystko dobrze ustawione, podobnie w rejestrze (szukałem pomocy na stronie Microsoft i wszystko mam ustawione jak tam było napisane). Odinstalowałem tą grę, program też i dalej nie działa. Co zrobić?

Autoplay Repair Wizard:

naprawa-funkcji-autorun-t175505.html

Super, pomogło, ale i tak chciałbym wiedzieć co się stało, że nagle przestało działać. Na innym komputerze zainstalowałem Daemon Tools, zainstalowałem tą grę i opcja autoodtwarzania wciąż działa… Jakiś pomysł? Czy może to po prostu od czasu do czasu lubi się psuć?

I bardzo dobrze, że nie działa. Przynajmniej infekcje z pendrive’a i innych nośników danych nie będą się instalować.

Trudno stwierdzić, ale moim zdaniem albo się wyłączyło samo z siebie (na XP, gdy miałem lubił takie rzeczy robić co jakiś czas), albo program do emulacji napędów namieszał - również potrafi się zachowywać w różny sposób, czasem nieobliczalny :slight_smile:

Wiesz, jeśli ma się dobrego antywirusa to też nie będą, a ja osobiście lubię kiedy po włożeniu pendrive’a czy płytki wyskakują mi różne opcję do wyboru co mam zrobić. Zresztą jak się wkłada pendrive’y tam gdzie nie trzeba to potem się łapie wirusy (zupełnie jak przy seksie z przypadkową osobą). Ja o swoje pendrive’y dbam.