Windows - posiadanie nośnika a licencja

Witam.

Zebrało mi się kilkadziesiąt pudełek z płytami z Windowsem. Licencje oczywiście wykorzystane, system zainstalowany na komputerach, a pudełka leżą w szafie, zbierają kurz i zajmują miejsce. Wiadomo, że podczas reinstalacji systemu ważna jest tylko jego wersja, nośnik nie ma znaczenia, więc czy muszę trzymać wszystkie te pudełka? Instalacja i tak odbywa się z reguły z jednego nośnika.

Czy wszystkie te pudełka, to systemy, z których Ty korzystasz?

Jeżeli chodzi o licencję (pytałem kiedyś o to samo w sprawie Office 2007), to komplet (czyli dokumenty, licencja, broszurki) wymagany jest przy odsprzedaży produktu. Ciężko powiedzieć, czy to się aplikuje do sprzedaży komputera z zainstalowanym Windows (i czy w ogóle masz zamiar takie coś kiedyś zrobić).

Tak.

Co do odsprzedaży tych komputerów w przyszłości - nie jest to wykluczone, ale podejrzewam że prościej będzie je zezłomować.

Właśnie skontaktowałem się z firmą Microsoft w tej kwestii.

post-267762-0-46238700-1422432703_thumb.

 Najważniejszy jest COA - Certyfikat Autentyczności - bez COA masz wersję trial Windows,albo pirata z lewym kluczem,jeśli go wygenerujesz

A na jakiej podstawie tak twierdzisz? Z zapisu z konsultantem  wynika, że wszystkie atrybuty mają jednakową wagę.

Up. nie jest to tak do końca. Powyższy odnośnik wygląda na skróconą wersję co do uznania legalności. Sytuacja troszkę się różni do posiadania licencji OEM i BOX,  Certyfikat COA  jest niezbędny przy licencji OEM jako jeden z dwóch z pięciu a nie trzech atrybutów. Oczywiście warunki  powyższego odnośnika wchodzą w skład. Ale tych atrybutów jest więcej i nie zostało uwzględniona sytuacja z licencjami OEM i BOX.

 

 

‘’

Dziekujemy za kontakt z Centrum Obslugi Klienta Microsoft.