Windows 7 i przejście z 32bit na 64bit?

Witam!

Przeczytałem na jakimś forum, że legalne jest zakupienie wersji 32bitowej Windows 7 a zainstalowanie z kluczem z 32bitowej Windows 7 x64, czy to prawda? Jakie są tego warunki? Czy poprostu mogę sobie ściągnąć z netu wersję Windows 7 x64 i zainstalować ją z moim kluczem?

Pozdrawiam

Nie będzie z tym żadnego problemu,system normalnie się aktywuje. Przecież nawet na naklejce nie jest napisane jaka to jest wersja systemu.Ja tak zrobiłem swego czasu z Vistą. Nie polecam pobierania systemu z internetu.

Dlaczego nie polecasz pobierania systemu z internetu? To skąd wziąć Win7 HomePremium x64? I czy jesteś pewny że jest to w 100% legalne?

Nie polecam internetu a to dlatego że nie wiadomo co za syfa może mieć ten system w środku.Popytaj się po znajomych może ktoś ma.Co do legalności to jeżeli masz orginał Windows 7 32Bit to wystarczy.Ważny jest klucz.

Jak zwykle na forum dobreprogramy popytaj znajomych może ktoś ma.Można ściągnąć 1:1 i sprawdzić sumy kontrolne a jak np mam dostęp do MSDN to co też mam nie pobierać bo co z internetu :stuck_out_tongue:

jest to legalne wyłącznie jeśli posiadasz system w wersji BOX, w przypadku OEM musisz podczas pierwszej instalacji i aktywacji zdecydować jaką wersje systemu chcesz używać, w przypadku Visty można było używać bez problemu albo systemu x86 albo x64, w Windows 7 takiej możliwości nie mamy zawsze,

i proszę nie pisać jeśli nie znamy odpowiedzi na pytanie i strzelać, albo tak albo nie, licencjonowanie to za poważna sprawa aby bawić sie w strzelanie…

Podczas pierwszej aktywacji muszę zdecydować. To teraz nasówa się takie pytanie. Załóżmy ze kupiłem Win7 HP x86 OEM. Ściągam z internetu (np.torrenty) wersję Win7 HP x64, instaluję, podaję klucz z x64, rejestruję i to mam rozumieć jest w pełni legalne?

nie nie jest w pełni legalnie bo systemu x64 nie przyjmują kluczy OEM od x86…

Jeśli chodzi o to, że chcesz wersję 64 bit to wiąże się z tym, żę masz mniej programów 64 bitowych na ten system operacyjny. U mnie na ASUS F5SL 64 bitowa wersja chodzi wolniej mam VISTA 64 i 7 32 bit. Znacznie szybszy jest system Linuxa bez różnicy czy 32 czy 64 bitowy.

Pozdrawiam :smiley:

Tak z torrentów jak się pobiera system nie jest bezpiecznie - i to trzeba przyznać otwarcie. Pamiętaj, że wystarczy jeden plik wgrany w system i nagle jakiś haker wie o wszystkich twoich hasłach. A ty nawet się nie zorientujesz, bo programy do wysyłania haseł zabierają jakieś 2 procent łącza, więc nawet możesz nie poczuć, że jesteś podglądany.

Dlatego najpierw spróbuj poszukać systemu 64 bit u znajomych. Jeśli nie znajdziesz, to skorzystaj z internetu - ale to w ostateczności.

Tylko, że ten pliczek zmienia również sumę kontrolną obrazu, a tą ostatnią można łatwo sprawdzić. Poza tym taka osoba to nie haker - co najwyżej cracker.

Jakbym taki wystraszony miał siedzieć w domu i nie ściągać nic z internetu, to bym chyba komputer musiał w klatce faradaya umiescić, żeby przypadkowo nie złapał netu (albo możnaby wywalić wifi).

Czyżby coś się zmieniło w kwestii instalacji aplikacji 32 bitowych na systemi x64? Jak mnie pamięć nie myli to nie ma z tym problemów.

niezDarek już wyjaśnił kwestię całą. Dla potweirdzenia zadzwonię do MS i spytam.Mogłem nawe zrobić to na początku

Pozdrawiam