Windows przestaje odpowiadać po 5 min od włączenia

Po około 5 minutach od pojawienia się ekranu logowania (niezależnie od tego czy zaloguję się, czy nie) ekran robi się czarny i komputer przestaje reagować na jakiekolwiek klawisze i przyciski (łącznie z resetem). Pomaga tylko wyłączenie za pomocą przycisku zasilania. Po ponownym uruchomieniu albo nie dzieje się nic (dyski się nie uruchamiają) albo system startuje normalnie i problem się powtarza, tylko czas do “zczarnienia ekranu” jest krótszy. Komputer uruchamia się w trybie awaryjnym i działa w nim bez problemów. Przywróciłem system (na wszelki wypadek, pomimo tego że ostatnio nie grzebałem nic w systemie, nie instalowałem niczego itp.)

Używam Windows Vista Premium SP1

Co może być przyczyną i jak ro naprawić? Ma ktoś jakiś pomysł? Z góry dziękuję!

A co na to podgląd zdarzeń, są jakieś godne uwagi błędy?

Zapisywanie dzienników -> KLIK

Jedyne co zwróciło moją uwagę to kilka błędów o wspólnym mianowniku:

“Model DCOM odebrał błąd… podczas uruchamiania usługi… z argumentami w celu uruchomienia serwera…”

W miejscu kropek różne kody błędów i usługi systemowe. (W razie czego mogę udostępnić zapisane dzienniki zdarzeń)

Uruchomiłem komputer z płyty z Windows, wybrałem opcję skanowania błędów pamięci - po tej operacji komputer zrestartował się i jak na razie działa poprawnie…? Nie rozumiem w czym tkwi (tkwił?) problem…?