Windows 7 - sieć lokalna

Witam, chciałałem połączyć dwa komputery za pomocą kabla sieciowego krosowanego. Na jednym mam zainstalowany Windows 7 RC x64, a na drugim Windows XP. Chciałbym też udostępnić internet drugiej osobie… tylko nie wiem jak zrobić sieć lokalną w Win 7. Proszę o pomoc!

Na początek na tych komputerach ustaw taką samą grupę roboczą - wymyśl sobie jakąś, np.: LAN.

Komendą “ping” w konsoli sprawdź czy jest połączenie między tymi komputerami.

Jak udostępnić internet napisze zapewne ktoś inny…

W tym problem, że nie mogę utworzyć grupy domowej, bo wyskakuje mi błąd :cry:

Dodane 15.05.2009 (Pt) 17:00

Jak chcę utworzyć grupę domową, wyskakuje mi następujący błąd:

http://img199.imageshack.us/img199/9223 … ywanie.jpg

Błagam, pomóżcie!

Nie tworzysz grupy domowej tylko grupę roboczą na obu komputerach.

Tworzy się ją tak:

  1. Klikasz ppm myszki na komputer

  2. Advenced system setinhgs

  3. W oknie któro wyskoczy zakladka Computer name

  4. i w tej zakladce klikasz na change/zmien, wpisujesz taka sama grupe robocza na obu komputerach

I co dalej?

Widzisz oba komputery w otoczeniu sieciowym w grupie roboczej, którą zrobiłeś?

WINDOWS 7

“Panel sterowania” -> “Centrum sieci i udostępniania” -> “Zmień ustawienia karty sieciowej” -> prawy klik na karcie sieciowej “Właściwości” -> “Protokół internetowy w wersji 4 (TCP/IPv4)” -> “Właściwości”

Ustaw adres: 192.168.0.1 maska: 255.255.255.0

jak na screenie

schowek01.jpg

WINDOWS XP

“Panel sterowania” - “Połączenia sieciowe” - prawy klik na karcie sieciowej “Właściwości” - “Protokół internetowy (TCP/IP)” - “Właściwości”

Ustaw tak jak poprzednio tylko inny adres: 192.168.0.2 maska taka sama: 255.255.255.0

Trzeba też włączyć udostępnianie plików i drukarek

Obejrzyj sobie demonstrację http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … Windows+XP

Pisze mi, że kabel sieciowy jest odłączony na Win 7, a na XP, że połączono.

A neta masz z modemu czy kablowy (LAN)? Jeżeli masz neta LAN, to nie możesz zmieniać adresów neta bo wtedy internet nie będzie działał.

Neta mam z Netii przez modem Speedtouch 330.