Windows 7 x64 i problem z VT1708S (audio)

Witajcie

Wczoraj walczyłem z win7 x64 i sterami do dźwięku Via VT1708S. Asus jako producent płyty głównej oczywiście nie wspiera Win7 (płyta to P5Q Turbo), więc ściągnąłem beta sterowniki ze strony via. niestety bez rezultatu, w systemie widać tylko dwa urządzenia HDMI (jedno to ATI, drugie VIA). może ktoś podpowiedzieć czy miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać? Póki co wróciłem do Visty i tu problemu nie ma z driverami.

Próbowałeś zainstalować sterownik do Visty x64?

Może to głupie ale czy nie masz wyciszonych suwaków ja tak miałem włączyłem jakieś tam suwaki w opcjach dźwięku i odrazu muzyczk gra. Miałem tak równiez w ubuntu 8.10

próbowałem sterowników od visty x64 ale za każdym razem stwierdzały że nie nic z tego nie wyjdzie. suwaki są niestety nie wyciszone. dxdiag pokazuje tylko urządzenia hdmi (dwa), żadnego VIA High Definition Audio tak jak w viście nie ma. przyszło mi do głowy jeszcze jedno. być może trzebaby zainstalować drivery do audio zanim się zainstaluje grafikę z hdmi. może. a może to spolszczenie coś skopało?

Dodane 27.05.2009 (Śr) 12:44

melduję że się udało :slight_smile:

kolejność u mnie była następująca:

  1. win7 rc x64

  2. aktualizacje z wu

  3. stery do ati (z HDMI audio włącznie)

  4. usunięcie karty dźwiekowej z menadżera urządzeń (karty VIA HDMI)

  5. instalacja sterów do visty x64

  6. ustawienie “speakers” jako domyślnego urządzenia odtwarzającego dźwięk (tknęło mnie coś żeby tam grzebać po tym jak zobaczyłem że mikrofon działa) :wink: