Windows 7 x86 na x64 legalnie

Witam

Posiadam zakupiony z komputerem system Windows 7 Home Premium w wersji 32bit, ponieważ potrzebuję ulepszyć komputer między innymi o pamięć ram (do 8GB) chcę zmienić system na taką samą wersję tzn. Windows 7 Home Premium tylko w wersji 64bit. Moje pytanie brzmi: Czy zainstalowanie systemu w wersji 64bit za pomocą klucza z wersji 32bit będzie możliwe i czy taka operacja jest legalna (nie mam żadnej umowy licencyjnej wiec ciężko się czegokolwiek dowiedzieć).

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam i z góry dziękuję za wypowiedzi.

Nie bardzo rozumiem co chcesz przez to powiedzieć ??

Albo masz legalny system zakupiony wraz z komputerem, albo masz pirata wgranego przez nieuczciwego sprzedawcę.

Powiem tak. Instaluj wg potrzeb system w wersji 64-bitowej. Klucz dostajesz na wersje 32-bit i 64-bit. Podajesz ten sam klucz co podałeś do wersji 32bit. Oczywiście nie ma potem jakiś nieprzyjemności po dokonaniu tej zamiany “bitów” (czytaj: jest legalna). I pamiętaj żeby 64-bitowa wersja była (tak jak 32bitowa) Home Premium.

Jak masz system w wersji OEM to wklepujesz klucz z naklejki na komputerze (nie baw się w wyciąganie kluczy z systemu, bo to jest już nielegalne).

O ile dobrze pamiętam, ale tutaj bym głową nie zaryzykował - jeśli kupiłeś system polski i x86 to tylko taki możesz legalnie na takim kluczu instalować, wyjątkiem jest Windows x Ultimate, który pozwala na instalacje w dowolnej kombinacji.

PS. Na jakiej podstawie uważasz, że wyciągnięcie klucza jest nielegalne?

Kupiłem komputer w Vobis’ie z systemem Windows 7 Home Premium x86, posiadam jedynie naklejkę z kluczem oraz fakturę z m.in. systemem.

Z tą umową to chodziło mi o jakiś dokument (jak kupuje się system osobno to taka umowa jest na pudełku)

A czy przy instalacji nie będzie problemów z aktywacją?

Klucz jest zarówno na wersję 32 jak i 64 bit, jednak tylko na jeden język (domyślam się że w tym przypadku polski). Różne języki można instalować dopiero od wersji Ultimate tak jak kolega napisał, ale wersje 32 i 64 nie są rozróżnione w samej licencji. Nie powinno być żadnych problemów z aktywacją, ew. nie pójdzie automatycznie przez neta i trzeba będzie zadzwonić, podać kod z okienka z aktywacją i wpisać to co automat wygeneruje, także rzecz mało uciążliwa o ile nie instalujemy windowsa co tydzień :slight_smile:

Tylko zasada jest taka (i w Win Vista i w Win7) że na partycjach recovery masz tylko wersje 32bit albo tylko 64bit. Musisz skombinować sobie oryginalną płytkę (chyba że takową dołączyli - wtedy przejdź do następnego punktu) i instalować z niej. Punktem następnym jest to żeby klucz aktywacyjny wpisywać PO instalacji (czyli wybierz ręcznie wersję systemu którą chcesz zainstalować, instaluj nie podając klucza i klucz wpisz dopiero po instalacji systemu jak podłączysz się pod net). W przeciwnym wypadku często są problemy z weryfikacją.

[quote="POSTANOWIENIA LICENCYJNE DOTYCZĄCE OPROGRAMOWANIA MICROSOFT

WINDOWS 7 HOME PREMIUM"]

  1. PRAWA DO INSTALACJI I UŻYWANIA.

d. Wersje alternatywne. Oprogramowanie może obejmować więcej niż jedną wersję, np. 32-bitową i 64-bitową. Licencjobiorca może jednocześnie korzystać tylko z jednej wersji. Jeśli producent urządzenia lub osoba bądź firma instalująca oprogramowanie umożliwi Licencjobiorcy jednorazowy wybór wersji językowej, wówczas Licencjobiorca będzie mógł korzystać tylko z tej jednej, wybranej przez siebie wersji językowej.

No to masz licencję na użytkowanie systemu :slight_smile:

Chodziło mi o taką papierową :slight_smile:

Zainstalowałem x64 na moim kluczy (płytę pożyczyłem od kolegi) podczas aktywacji podałem klucz z naklejki i aktywacja poszła bez problemu.

Dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam!

Możesz wydrukować.

Może jest tu CDROM:\sources\license\pl-pl\oem\homepremium