r e k l a m a
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
MlodyWawa

Windows Xp Home 32bity na Windows 8 Pro 64bit

Posiadam oryginalny system Windows Xp Home Edition w wersji 32bitowej i zastanawiam się czy mogę\dokupić upgrade do Windows 8 Pro 64bity?

Czy i jak najlepiej / najłatwiej było by rozwiązać ten problem? Upgrade jest zapewne sporo tańsze od zakupu nowej wersji stąd też chciałbym

taką opcje kupić.

Dzięki.

Nie możesz upgrade'ować z Home Edition.

Owszem może dokonać upgrade z Windows XP (nie ma różnicy czy Home czy Professional).

Przy takim upgrade nie zachowasz ani plików ani ustawień - musisz Sam o tym pamiętać.

r e k l a m a
dlaczego 64 lepiej 32

A niby dlaczego? Zresztą skoro autor pyta się o system w wersji 64 bitowej to znaczy że taki najbardziej mu odpowiada.

A niby dlaczego? Zresztą skoro autor pyta się o system w wersji 64 bitowej to znaczy że taki najbardziej mu odpowiada.

:roll: jeżeli woli 64 i ma wypas komputer to już autora sprawa. #-o na razie sorki

Nie możesz upgrade'ować z Home Edition.
-dlaczego?. Ja właśnie z XP Home robiłem upgrade gdy była akcja do końca stycznia.

Hmm, dziekuje za informacje - czyli podsumowujac moge i nie moge zrobic upgrade z XP do 8 ale nie poprzez aktualizacje ale nowa instalacje? - jak wtedy z kluczem czy bedzie pasowal ten od 8? Czemu 64bit? - a nie jest ona czasem lepsza od 32bity a poza tym nie obsluguje wiecej ramu? :-) obecnie nie posiadam super sprzetu ale z czasem moze bedzie jakas modernizacja i zwiekszenia choc do 4 a moze i 6GB ramu (obecnie 3GB) :-)

Upgrade do Windows 8 z Windows XP można zrobić tylko przez czystą instalację. Podczas instalacji, o ile dobrze pamiętam, wpisujesz klucz od upgradu.

Co do wersji 64 bitowej, tak masz rację tylko ta wersja pozwala wykorzystać 4GB i więcej pamięci ram. Moim zdaniem jest to bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

r e k l a m a
Hmm, dziekuje za informacje - czyli podsumowujac moge i nie moge zrobic upgrade z XP do 8 ale nie poprzez aktualizacje ale nowa instalacje? - jak wtedy z kluczem czy bedzie pasowal ten od 8? Czemu 64bit? - a nie jest ona czasem lepsza od 32bity a poza tym nie obsluguje wiecej ramu? :-) obecnie nie posiadam super sprzetu ale z czasem moze bedzie jakas modernizacja i zwiekszenia choc do 4 a moze i 6GB ramu (obecnie 3GB) :-)

Reasumując:

- możesz dokonać upgrade z Windows XP - najpierw zabezpiecz dane a następnie wykonujesz czystą instalację Windows 8.

- wersja x64 - pozwala na obsługę większej niż 4GB ilości pamięci RAM;

- klucz produktu Windows 8 jest identyczny dla wersji x32 i x64;

ok, dziękuję wszystkim za powyższą pomoc :)

Teraz mam jeszcze jedno pytanie {u]nawet ważniejsze :

- Chciałbym przetestować najpierw Windowsa 8 a dopiero jak wszystko będzie ok to go zakupić - widziałem, że Microsoft daje wersję trial ale jest to po pierwsze wersja ENG a po drugie Enterprise - czy wersja ENG a PL bardzo się różni tzn. czy jak doinstaluję langpack to są różnice w plikach / katalogach? Czy po zakupie upgrade Windows 8 Pro PL będę mógł wpisać klucz produktu to tej wersji testowej (oczywiście przed 90 dniem)? Dzięki :)

Chciałbym przetestować najpierw Windowsa 8 a dopiero jak wszystko będzie ok to go zakupić - widziałem, że Microsoft daje wersję trial ale jest to po pierwsze wersja ENG a po drugie Enterprise - czy wersja ENG a PL bardzo się różni tzn. czy jak doinstaluję langpack to są różnice w plikach / katalogach?

Ja mając wersję testową z language packiem żadnych różnic nie dostrzegłem.

Czy po zakupie upgrade Windows 8 Pro PL będę mógł wpisać klucz produktu to tej wersji testowej (oczywiście przed 90 dniem)? Dzięki :)

Moim zdaniem nie.

rgabrysiak ale nie ma różnicy w nazwach plików i folderów systemowych pomiędzy ENG a PL? language pack dodaje język polski ale w systemie pewnie zostaje wszystko po angielsku?

Czy na pewno nie można wpisać w trialu zakupionego klucza?

Dzięki.

Wydaje mi się że nie było różnicy w nazwach plików i folderów systemowych kiedy testowałem Windows 8. Ale na 100% tego nie potwierdzę ani nie zaprzeczę ponieważ ja polski language pack zainstalowałem z czystej ciekawości. Osobiście preferuję oprogramowanie w wersji anglojęzycznej.

Zaloguj się, aby skomentować

Będziesz mógł dodać komentarz po zalogowaniu się

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0