Windows XP - nie chce sie uruchomić

Witam

 

Mam taki problem dziś (wczoraj było wszystko ok) na laptopie z Win XP, że przy uruchomieniu wyskakuje mi komunikat w języku angielskim że przepraszają bla bla bla bo jest jakiś problem i są do wyboru opcje uruchomienia :

 

“Safe Mode”

“Safe Mode with Networking” 

“Safe Mode with Comand Prompt”

“Last Know Configuration”

“Stard Windows Normally”

 

W załaczniku print screen do komunikatu wyżej który streściłem.

 

Co bym nie klikał, jaką opcje nie wybierał, niestety po ładowaniu sie Windowsa restartuje się i wraca do info wyżej … na 0,5 sek wyskakuje jakies niebieskie tło (zapewne blue screen) ale niestety za krótko by zdąrzyć cokolwiek przeczytać …

 

Macie jakiś pomysł co zrobić by odpalić system?

 

Pozdrawiam

 

 

 

post-267499-0-12438300-1414436502_thumb.

Naprawa bez utraty danych:

http://forum.dobreprogramy.pl/instalacja-nak%C5%82adkowa-windows-xp-t403086/

 

 

 

Zrobiłem jak wyżej, załadowała się płytka, instalator, opcja naprawy, dałem R , chwilę coś tam zaczeło sprawdzać, a potem wyskoczył po restarcie komunikat …

 

" Konsola odzyskiwania oferuje możliwości naprawy i odzyskiwania systemu. Wpisz polecenie EXIT aby zakończyć działanie konsoli. "

 

Po wpisaniu tego polecenia wszystko wraca do pkt wyjścia tego tematu …

 

Tylko format pozostaje?

Jeżeli jesteś mądrzejszy to miałeś wszystko na innej partycji niż system prawda? A programy to już z górki. Ja bym zrobił upgrade do 8.1 Bez utraty danych.

Czy na pewno dobrze wybrałeś? Może na pierwszym ekranie wybrałeś R?

Najpierw wybierz nową instalację naciskając Enter.

Zatwierdź licencję i dopiero później R.

 

Jezeli dobrze zrozumialem, to udalo Ci sie uruchomic konsole. Przy jej uzyciu mozesz sprawdzic dysk w poszukiwaniu bledow (moga one powodowac wieszanie sie systemu). Aby to zrobic wpisz w konsoli polecenie:

 

chkdsk c: /p

 

albo polecenia:

c:

chkdsk

Spróbuj odpalić instalatke na nowo :P 

Witm ponownie

 

jednak musiałem zrobić formata, windows się zainstalował, ale teraz nie widzi karty wi fi , która jest w laptopie

 

jak ją zlokalizować ? nie mam żadnej cd

Cześć,

 

Skorzystaj z innego komputera, wejdź na stronę producenta laptopa, pobierz niezbędne sterowniki, przenieś je na urządzenie docelowe i zainstaluj. Service Pack 3 masz zainstalowany? Jeżeli nie, zainstaluj go przed instalacją sterowników.

Takie cuś znalazłem - załącznik graifka

 

rozumiem, że wszystko ściągnąć i instalować ?

post-267499-0-51082700-1414521803_thumb.

Cześć,

 

Nie, zainstaluj sterowniki przeznaczone dla twojej konfiguracji. Nie wiem, jaką kartę wifi (Intel czy Atheros) posiadasz więc więcej nie pomogę.

właśnie problem w tym, że nie mam jak sprawdzić tego jaka tam jest karta wi fi

 

zainstalowałem everesta home - ale nie pokazuje mi jaka tam jest karta

 

jak uda mi sie zrobić tam dostęp do sieci to reszta pójdzie łatwiej - instalacja sterowników, bo będe miał dostęp do internetu

Zobacz Aidą

 

https://www.cleverbridge.com/750/cookie?affiliate=32372&redirectto=http%3a%2f%2fdownload.aida64.com%2faida64extreme470.exe&product=70134

Internet udało mi się uruchomić, teraz walczę z grafiką i dźwiękiem, sprawdzałem tym programem 

niestety widzę po prawej stronie tylko szare tło hmm… 

post-267499-0-89436500-1414533271_thumb.

post-267499-0-09092600-1414533276_thumb.

Ripo na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Przepraszam, poprawiłem już posta wyżej

 

Wszystkie moje posty mam poprawić ? nie wiem jak się używa tego pełnego edytora, od teraz stosuję się do ą, ę, ć itd.

 

(poprawione wszystkie - polski język)

Nie prościej sprawdzić po modelu laptopa co tam jest zainstalowane?

Ewentualnie zainteresuj sterowniki programem slimdriver on sobie doskonale radzi.

Widzę, że kolega błądzi po omacku. Jeżeli nie wiesz, bądź nie umiesz sprawdzić jaki masz sprzęt, albo nie potrafisz dotrzeć do strony ze wszystkimi sterownikami od twojej maszyny, to proponuję ci program, który ci pomoże i ściągnie właściwe sterowniki. Tylko proszę czytaj to co jest zaznaczone i ściągaj tylko to co ci jest potrzebne, bo możesz sobie nainstalować jakichś niepotrzebnych programów i starowników. Już niejednej osobie poleciłem i była zadowolona:

Jak masz ochotę, to na stronie producenta programu jest do ściągnięcia obraz płyty w formacie *.iso na której znajduje się około 8 GB sterowników (proponuję zaopatrzyć się w taki zestaw - przyda się na przyszłość).

Proszę o informację czy pomogłem.