WindowZ - czy jest legalny?

Czy WindowZ jest legalny?

Nie.

O ile mi wiadomo MS czegoś takiego nie wypuścił więc nie :wink:

WindowZ pierwsze słyszę o czymś takim rzekomo wypuszczonym przez Microsoft

Jeżeli nawet istnieje coś takiego firmowanego znakiem Microsoftu, to jest to nielegalne, niezgodne z prawem.

tux35 , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

To piracka przeróbka przy pomocy nLite, tak jak windowsy autorstwa pana Malcolma i innych piratów,są od razu aktywowane jakimiś patchami i przechodzą testy legalności.Ale mówiąc krótko :arrow: nie jest legalny, bo pobiera ten system tysiące osób na różnych torrentach warezach itp.

Nie jest bo ma najprawdopodobniej wbudowany klucz korporacyjny. Gdyby nie miał, byłby zwykłym zmodyfikowanym systemem pasującym do klucza użytkownika.

Po pierwsze ktoś napisał że to przeróbka malcolma,bzdura to przeróbka Suchenz i nie była przerabiana głównie w nlite,bo to zbyt prymitywny program ,jeśli masz gdzieś na płytce oryginalnego XP to luzik,możesz używać przeróbki ,MS wydał kilka lat temu oświadczenie o przeróbkach.

\

Bardzo prosimy o podanie źródła, a nie prawienie bajek spod pieca.

Jeżeli już była jakakolwiek mowa o przeróbkach, to robionych na swój własny użytek, a nie tworzenie wersji pirackich i ich dystrybucja w internecie.

Jeśli masz oryginalną wersje czyli gdzieś płytke a przeróbka jest zarejestrowana na twój klucz to używasz go legalnie.Wersja piracka posłuchaj siebie,dodanie nowych styli,updatów i hotfixów,to oznaka piractwa brawo.

Dodane 30.03.2010 (Wt) 22:05

Gdyby to było pirackie to by się dobrał do tyłka ,tak jak to zrobił z autopatcherem.

Nie był bym tak do końca tego pewny, a tak poza tym do do tych przeróbek to trojanki to włażą jak w gąbkę :P.

BTW większość z tych przeróbek ma zaimplenetowane w sobie klucze korporacyjne i nie wymaga rejestracji czy aktywacji.

…Jeśli masz oryginalną wersje czyli gdzieś płytke a przeróbka jest zarejestrowana na twój klucz to używasz go legalnie.Wersja piracka posłuchaj siebie,dodanie nowych styli,updatów i hotfixów,to oznaka piractwa brawo…

Zacytuję kolegów - fanów WINDOWZ : Aktualizacje automatyczne są wyłączone domyślnie w WindowZ’ie i tak proponuje zostawić ewentualnie włączyć “Powiadamiaj, ale nie pobieraj”

System jest tak długo legalny jak długo cdkey ktorego używamy nie jest na czarnej liście, wiekszość modyfikacji, które ukazały się w poprzednim roku posiadają cdkey, który niedawno został wciągnięty na “black list’e”.

Klucz w windowzie “jeszcze” nie jest zablokowany … ale taki problem można łatwo ominąć zmieniając cdkey

… POZOSTAWIAM BEZ KOMENTARZA…

Używanie przeróbki na ich kluczu jest piractwem,po zmiane na własny klucz(only nasz oryginalny),mamy oryginalną wersje.A co do trojanów na WindowZ ,Sajber edition się nie spotkałem,omijałem egzotyczne nieznane przeróbki więc nie zaprzeczam że bywają trojany.

Dokładniej mamy piracką wersje na legalnym kluczu, czyli wedle wszelakich reguł dodając plus do minusa w sumie mamy minus :arrow: czyli pirata :stuck_out_tongue:

Pirata który prawdopodobnie sprawi że nasz oryginalny cd-key też zostanie zablokowany - w konsekwencji nie mamy już nic - ani systemu ani cd-keya

Ja mam oryginalego Windowsa XP Pro na płycie, lecz używam już z 3 lata różnych edycji XP - i jakoś mój klucz nie został zablokowany. Ba, Microsoft nawet mi udzielił pomocy! Jak to wyjaśnisz?

Przepraszam za odkop, ale widzę, że tutaj wielu ludzi mówi nieprawdę… Kupując system kupujemy wlaściwie CDKeya do niego - płytka z systemem jest jakby w zestawie. To, jak wykorzystamy naszego keya zależy od nas (oczywiście za opublikowanie keya w necie konsekwencje są).

Mam nadzieję, że wniosłem coś do dyskusji :wink:

Pzdr

Tak wniosłeś, zamieszanie i dezinformację ;).

Robić przeróbki na swój własny użytek możesz, ale ich udostępnianie oraz pobieranie i korzystanie z nich (tych udostępnionych przez kogoś) jest nielegalne.

Ba, a powiedziałeś konsultantowi z jakiej wersji systemu korzystasz ??

Konsultant założył, że z oryginalnej i dlatego udzielił ci porady.

A tutaj kolega trochę się myli. Rok (albo dwa lata temu) na Zlocie był pan z MS który właśnie tego typu sprawami się zajmuje. Wg niego, jeżeli mamy zainstalowaną piracką wersję Windowsa i w pewnym momencie kupimy oryginał, to nawet klucza nie musimy zmieniać. Masz licencję, fakturę, nośnik - to wystarcza do tego aby być legalnym. Inna sprawa że dla Policji może to wyglądać inaczej.

Tyle że pan z MS wspominał o wersji 1/1 spiraconej tylko kluczem a nie przerobionej i udostępnionej przez kogoś tam w necie :slight_smile:

O ile dobrze pamiętam to pan Krzysztof Janiszewski mówił o tzw zestawie legalizacyjnym do pirackiego Windows, który nie był tożsamy normalną instalką Windowsa .

Klasyczny Windows XP niestety wymagał tzw “czystej” instalacji na pirackiej kopii a zestaw legalizacyjny można było zainstalować wprost na piracką wersję i niejako odtwarzał oryginalną strukturę Windows z zachowaniem naszych dokumentów i ustawień.

Szkoda że niestety nie udało się tych prezentacji z HotZlotu 2008 uwiecznić dla potomnych … :frowning: