Wireless Zero Configuration - problem z utorrent

Witam, od kiedy zainstalowałem Windows 7 mam problem z aplikacja utorrent oraz sopcast. Problem polega na tym, iż po chwili działania programu, zawiesza się internet, nie pomaga nic prócz restartu. Dodałem obydwie aplikacje to wyjątków w zaporze i w antywirusie, próbowałem też z wyłączonym firewallem i antywirusem ale to nie zmieniło nic. Wyczytałem na pewnym forum że wina leży po stronie “Windows Wireless Zero Configuration” i należy to wyłączyć, problem w tym że nie wiem jak. Z drugiej strony nie jestem jednak do końca pewny czy o to chodzi, ponieważ jeżeli robię coś przy komputerze (tj chodzę po internecie mówiąc kolokwialnie) a w tle idzie mi utorrent czy też sopcast to wszystko działa bez najmniejszych problemów lecz wystarczy, że przestane ruszać myszka i odejdę od komputera na 5 minut a internet zawiesza się. Prosiłbym o rade, czy problemem faktycznie jest w “Wireless Zero Configuration” czy też chodzi o coś innego. Posiadam Internet z Netii, korzystając z modemu Neostrady ZXDSL852.

Sprawdź ustawienia portu usb do którego podłączyłeś modem czy nie jest włączone zezwolenie na wyłączenie tego urządzenia gdy komputer przechodzi w stan niskiego poboru energii/bezczynności. Pewnie niezbyt precyzyjnie nazwałem te opcje ale około tego powinieneś szukać. Po 5 minutach bezczynności komputer wyłącza niektóre urządzenia aby oszczędzać energię. Jeśli wyłączy port usb na którym jest modem - wiadomo co się dzieje :slight_smile:

w opcjach zasilania było włączone “Ustawienie wstrzymania selektywnego USB” i dałem wyłączone, ale to nic nie dało.

Dodane 27.04.2010 (Wt) 8:26

sądzę, że to nie jest jednak ten problem ponieważ jak odejde od komputera a utorrent nie jest włączony to internet sie nie zawiesza, nie było mnie przy komputerze 30 minut i wszystko dalej działa, a jak jest utorrent to wystarczy ze nie ma mnie przez 5 i juz internet nie działa