Zainstalowana drukarka HP2540 - problem z uruchomieniem

Witam serdecznie … Od kilku dni mam nowy komputer , drukarkę która działała na poprzednim komputerze bez zarzutu …

Drukarka to HP Deskjet 2540 All in One series … No i zainstalowałem z płyty dołączonej do drukarki , podczas instalacji wskazałem typ połączenia przez USB - niestety komputer nie wykrył połączenia i dokończyłem instalację zaznaczając opcję dodania drukarki później . Sprawdziłem połączenia i wszystko jest OK … Sprawdziłem w systemie “dołącz urządzenia” i wskazałem jaka to drukarka … Wchodzę w opcje drukowania poprzez dokument Worda i wysyła stronę do drukowania - jednak drukarka nie drukuje .

Już na wszelkie sposoby próbowałem i skończyły mi się pomysły - może ktoś miał podobny problem , albo ktoś ma jakieś rady … zajrzę tu wieczorem . Z góry dziękuje za rady , na każde pytanie odpowiem .

Ja bym spróbował pobrać odpowiednie sterowniki pod Twój system ze strony producenta.

Sterowniki na płycie nie są pewnie najnowsze.

Czy problem może tkwić w sterownikach do USB , jak na zdjęciu … bo te USB to dziwnie działa … podłączyłem też głośniki do gniazda wyjścia na głośniki i zasilanie przez USB i ciągle wydają dziwny dźwięk , szumią , trzeszczą … Drukarka jak na zdjęciu , wygląda na dobrze zainstalowana i ma aktualne sterowniki … Jeszcze jakieś sugestie ? Rady ? Pytania ?

problem_drukarki.thumb.jpg.36e15575f47f9

Chyba moje problemy są wyjątkowe …

Może jeszcze dodam kilka informacji … na przykład jak klikam “drukuj” i wyświetla się asystent drukowania to przy nazwie drukarki jest “ptaszek” ale pod spodem jest że drukarka jest bezczynna …

Proszę o pomoc …

Hej,

  • Jaka płyta główna?
  • Jaki system operacyjny i jaka jego wersja?
  • Wszystkie aktualizacje zainstalowane?
  • Podłączasz urządzenia do portów USB przednich czy tylnych?

Pozdrawiam,

Więc mam Windows 7 , płyta główna to  ASUS A88XM-E … no i wydaje mi się że z aktualizacjami jestem na bieżąco … Drukarka jest podłączona oczywiście do tych z tyłu … Jednak ostatnio mam obawy że to coś jednak z USB lub samymi sterownikami … Z tyłu mam cztery wyjścia USB i próbowałem przełączać odbiorniki które działają na tych USB … po przełączeniu na jednym z USB nie działała mysz , a głośniki szumią - gdy przy poprzednim komputerze działały bez zarzutu … no i martwi mnie ten wykrzyknik przy jednym z tych urządzeń ( zdjęcie wyżej ) … Dziękuję Dimatheus za zainteresowanie …

Hej,

A instalowałeś sterowniki do chipsetu płyty głównej? Jeśli nie, zrób to koniecznie. https://www.asus.com/pl/Motherboards/A88XME/HelpDesk_Download/ Sekcja Chipset. Oczywiście po ściągnięciu najpierw wypakuj zawartość archiwum i dopiero po tym uruchom instalator.

Pozdrawiam,