Po włączeniu komputer chce instalować system

Miałam problem z plikiem quartz.dll. Problem udało mi się naprawić korzystając z konsoli naprawczej. Teraz jednak pojawił się inny problem. Przy starcie komputer “szuka” instalacji Windowsa. Pojawia się czarny ekran o treści:

Please select the operating system to start:

Microsoft Windows Revovery Console

Microsoft Windows XP Professional

Microsoft Windows XP Professional Setup

For troubleshooting and advanced starup options for Windows press F8.

jeśli w tym momencie szybko nie zareaguje i nie przełączę z opcji trzeciej (setup) na opcje drugą pojawi się niebieski ekran - przygotowanie do instalacji systemu. Jak to przełączyć tak aby komputer uruchamiał Windows normalnie a nie szukał instalacji? Pewnie problem jest banalnie prosty ale ja nie mogę sobie z tym poradzić. Bardzo proszę o “łopatologiczne” wyjaśnienie.

“Mój komputer” - właściwości - zakładka Zaawansowane - Uruchamianie i odzyskiwanie (ustawienia) i wybierz/zmień domyślny.

Dziękuję :smiley:

Jak otworzysz to okienko, w którym zmieniałeś domyślny system to masz przycisk “Edytuj” - wklej na forum zawartość która pojawi się po kliknięciu na niego - będzie można wykasować opcje które są Ci zbędne i już nie muszą się pokazywać na starcie systemu (głównie chodzi o tą trzecią na liście, z którą masz/miałeś problem).